Зеленський в Вашингтоні зустрівся з Ненсі Пелосі і сенаторами – Новини України

Зеленський в Вашингтоні зустрівся з Ненсі Пелосі і сенаторами - Новини України

Фото: EVELYN HOCKSTEIN/REUTERS

Під час поїздки до Вашингтону Володимир Зеленський зустрівся зі спікеркою Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі. Як повідомляє Офіс Президента України, президент подякував Пелосі за лідерство у питанні надання Україні та українському народові підтримки в усіх можливих проявах.

– Щиро дякую вам за запрошення. Це великий привілей – бути тут, звертатися до Конгресу та всіх американців. Це велика честь для мене, – наголосив Зеленський, додавши, що Конгрес США є великим другом українського народу та свободи України.

Глава держави також висловив сподівання на продовження міцної двопалатної та двопартійної підтримки України в Конгресі, завдяки чому Україна одержує таку необхідну військову, фінансову й гуманітарну допомогу

– Ви відвідуєте нас у час, коли Конгрес готує черговий важливий раунд безпекової, гуманітарної та економічної допомоги. Сподіваюся, протягом 48 годин це станеться, – в свою чергу сказала Пелосі.

Спікерка Палати представників також привітала рішення президента США Джозефа Байдена про надання Україні ЗРК Patriot, додаткових HIMARS та іншої важливої військової допомоги.

Крім того, Зеленський зустрівся з лідером республіканської меншості в Сенаті Мітчем Макконнеллом, лідером демократичної більшості Сенату Чаком Шумером та лідером меншості у Палаті представників Кевіном Маккарті.

Глава Української держави обговорив із сенаторами необхідність збереження двопалатної та двопартійної підтримки України в майбутньому, що є надзвичайно важливим для стримування російської агресії та звільнення української території.

Президент висловив сподівання, що Конгрес США затвердить пакет фінансової підтримки для України обсягом майже $45 мільярдів.

На зустрічі також ішлося про важливість визнання ПВК «Вагнер» терористичною організацією.

Під час розмови з лідерами більшості та меншості Сенату Володимир Зеленський зазначив, що надзвичайно важливою є підтримка української ініціативи щодо створення спеціального міжнародного трибуналу стосовно злочину агресії РФ проти України та впровадження дієвого механізму компенсації Росією завданих Україні збитків.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни