Зеленський: Танкова коаліція створена, табу з постачання далекобійних ракет знімається – Новини України

Зеленський: Танкова коаліція створена, табу з постачання далекобійних ракет знімається - Новини України

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський розповів про результати дипломатичних зустрічей та розмов. За його словами, позитивні зрушення у постачанні зброї вже є. Йдеться про танки, далекобійні ракети та артилерію. Про це йшлося у вечірньому зверненні голови держави.

– Вже створено танкову коаліцію для України, вже знімається табу з постачання далекобійних ракет, вже є нові досягнення у посиленні нашої артилерії і вже світ почув, наскільки необхідно для загальносвітової безпеки створення авіаційної коаліції для України, – повідомив президент.

Зеленський вважає, що Україна спільно із країнами-партнерами може вже цього року забезпечити мир від агресії Росії. Для цього він панує продовжити свій дипломатичний марафон.

– Ключовий меседж України на конференції безпеки очевидний: ми маємо зробити все, щоб уже цього року забезпечити крах російської агресії. Це можливо. Це потрібно. Але це можливо, якщо Україна отримає зброю, яка потрібна для цього. Тому наш дипломатичний марафон продовжується без перерви – від мого візиту до Вашингтона у грудні, – наголосив глава держави.

Вперше з початку війни президент Зеленський залишив Україну у грудні. Тоді він здійснив візит до США, де провів зустріч із американським лідером Джо Байден. На початку лютого глава держави відвідав Велику Британію – він провів зустріч із прем’єр-міністром країни Ріші Сунаком та аудієнцію з британським королем Чарльзом III. Відразу після Британії Зеленський вирушив до Франції на зустріч із Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом, після чого взяв участь у саміті ЄС у Брюсселі. Дорогою додому він заїхав до Польщі і провів зустріч із Анджеєм Дудою.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни