Зеленський розповів, про що говорив з Ердоганом та Гутеррешем – Новини України

Зеленський розповів, про що говорив з Ердоганом та Гутеррешем - Новини України

Фото: President.gov.ua

Однією з головних тем обговорення на зустрічі президента Володимира Зеленського з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем та президентом Туреччини Реджепом Еродганом стала ситуація навколо Запорізької АЕС. Про це йшлося у традиційному зверненні голови держави.

– Немає жодних об’єктивних перешкод, щоб місія МАГАТЕ не потрапила на Запорізьку АЕС. Сьогодні з паном Гутеррешем обговорили параметри цієї місії і те, що вона може дуже швидко та безпечно потрапити на станцію легальним способом через вільну територію нашої держави. І тільки так, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, Росія має негайно допустити представників МАГАТЕ на станцію та вивести свої війська з території станції. За його словами, світ має силу, щоб це забезпечити.

– Якщо ж не забезпечить, то це означає, що можна просто викинути на звалище весь корпус міжнародних документів з ядерної та радіаційної безпеки. Росія знищує цей міжнародний порядок, – наголосив він.

У ході переговорів сторони також обговорили питання щодо українських військових, які перебувають у полоні у росіян та розслідування теракту в Оленівській колонії.

– Я закликав пана генерального секретаря застосувати всі можливості ООН, щоб забезпечити виконання Росією всіх норм міжнародного права щодо полонених. І ми обговорили напрямок місії щодо встановлення фактів у Оленівці. Повна правда про цей російський теракт має бути і буде встановлена, – йдеться у заяві Зеленського.

Також на зустрічі було обговорено ініціативу щодо відновлення експорту українського зерна. Як зазначив голова держави, результат уже є як для нашої країни, так ідля усього світу, оскільки гострота глобальної продовольчої кризи.

Туреччина візьме під свій патронат відновлення Харківщини

Під час переговорів Зеленський та Ердоган обговорили оборонну, економічну та енергетичну співпрацю країн. Також президент Туреччини заявив про готовність взяти під патронат відновлення Харкова та області.

– Дуже предметні переговори по багатьом темам провів сьогодні із президентом Туреччини Ердоганом. Обговорили і оборонну співпрацю, і економічну, і енергетичну. Дякую Туреччині за готовність взяти під патронат відновлення Харкова та Харківської області. Це місія для справді потужної країни. Сьогодні зроблено перший крок – підписано домовленість щодо інфраструктури, – розповів президент.

За словами голови держави, у ході переговорів він закликав Ердогана та Гутерреша озвучити максимально жорстку позицію щодо планованих Росією псевдореферендумів на тимчасово окупованій території. Зеленський наголосив, що будь-який псевдореферендум стане ударом по обличчю міжнародного співтовариства.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни