Зеленський провів переговори з Макроном – обговорили ситуацію на ЗАЕС та підрив Каховської ГЕС – Новини України

Зеленський провів переговори з Макроном - обговорили ситуацію на ЗАЕС та підрив Каховської ГЕС - Новини України

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із французьким колегою Еммануелем Макроном. Під час бесіди сторони обговорили низку важливих тем. Серед яких – підрив Каховської гідроелектростанції. Про це глава держави повідомив у своєму Телеграм-каналі.

– Розповів про актуальну ситуацію в Херсонській області, екологічні та гуманітарні наслідки російського теракту. Передав нагальні потреби України у ліквідації катастрофи. Обговорили можливість застосування міжнародних механізмів для розслідування причин. Розповів про домовленість із МАГАТЕ та Рафаелем Гроссі посилити контроль на ЗАЕС, – повідомив президент.

Під час бесіди президенти України та Франції також обговорили питання щодо посилення допомоги Україні та майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі.

– Домовилися про продовження оборонної співпраці, зокрема щодо захисту нашого неба. Чекаємо на швидкий початок підготовки українських пілотів. Обговорили формати гарантій безпеки для України, очікування від Вільнюського саміту НАТО та підготовку до Глобального саміту світу, – наголосив Зеленський.

Востаннє Зеленський та Макрон розмовляли 1 червня. Їхня зустріч пройшла в Молдові на полях другого саміту Європейського політичного співтовариства в Молдові.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни