Зеленський протягом дня поговорив з Ліз Трасс, Ердоганом, Гутеррешем і Шольцем – Новини України

Зеленський протягом дня поговорив з Ліз Трасс, Ердоганом, Гутеррешем і Шольцем - Новини України

Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Президент України Володимир Зеленський 28 вересня поговорив по телефону з лідерами чотирьох країн та організацій. З президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, прем’єр-міністром Великої Британії Ліз Трасс, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та генсеком ООН Антоніу Гутеррешем український президент обговорив проведення псевдорефрендумів на окупованих територіях, зернову угоду та ситуаію на ЗАЕС.

Трасс, Ердоган, Трюдо та Гуттереш запевнили, що не визнають результати російських псевдореферендумів. У канцелярії Трас додали, що сторони обговорили можливу співпрацю в енергетичній сфері – йшлося про забезпечення постачання газу в Україну у довгостроковій перспективі. 

– Дякую за чітку позицію щодо невизнання ООН псевдореферендумів, проведених на окупованих територіях України, – написав Зеленський.

Зеленський та Гутерреш погодили необхідність продовження та розширення “зернових коридорів” під егідою ООН. Ще одним питанням у діалозі була ядерна безпека на фон загрозливої ​​ситуації на Запорізькій АЕС.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни