Зеленський про “зерновий коридор”: Один із трьох узгоджених портів фактично заблокований Росією – Новини України

Зеленський про "зерновий коридор": Один із трьох узгоджених портів фактично заблокований Росією - Новини України

Російська сторона блокує гуманітарний коридор із порту “Південний” на Одещині, попри домовленості, досягнуті в рамках “зернової” ініціативи. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

– Наразі із трьох портів, узгоджених у рамках Чорноморської зернової ініціативи, порт «Південний» фактично заблокований. Понад півтора мільйона тонн агропродукції накопичено в одному «Південному», – сказав президент.

За його словами, йдеться про зерно, яке планувалося доставити до десятків країн світу. Серед них – Туреччина, яка є підписанцем “зернової” угоди.

– І це зерно, на яке очікують щонайменше десять країн світу, включаючи Туреччину, Єгипет, Бангладеш, Китай. Очевидно: чим менше продовольства поставляється в ці країни, у ці регіони, тим вищі там ціни на їжу, тим більше втрачають люди у цих країнах зі своїх сімейних бюджетів. Тобто, блокада одного порту в Україні створює дуже серйозні ризики для різних народів. Причому, зокрема, для тих відносин з якими Росія ще й намагається спекулювати, – підкреслив він.

Україна, Туреччина та ООН підписали тристоронню угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна 22 липня 2022 року. Аналогічну угоду підписала Росія. Всупереч домовленості, РФ неодноразово блокувала рух суден через “зерновий коридор”.

Востаннє “зернову угоду” продовжували до 18 травня. Але Росія вже на початку місяця почала блокувати вивіз зерна з України морем і відмовлялася проводити інспекції суден. Також Москва погрожувала вийти з “зернової угоди” 18 травня, якщо не буде усунено перешкоди для експорту зерна та добрив, зокрема аміаку, із країни-агресора. Згодом стало відомо, що ініціативу продовжили ще на 2 місяці.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни