Зеленський про “ухилянтів” та вечірки: Ми не можемо заганяти палками на війну, як Росія – Новини України

Зеленський про "ухилянтів" та вечірки: Ми не можемо заганяти палками на війну, як Росія - Новини України

Фото: REUTERS

На пресконференції у Брюселі президента Володимира Зеленського запитали, що він думає про масові спроби ухиляння від мобілізації та вечірки під час війни. Президент закликав із розумінням ставитись до людей, які постійно живуть у стані війни. Пресконференцію президента транслювало “Суспільне”.

– Дуже складно воювати так довго. Велика вдячність воїнам. І не тільки тим хто на фронті, але і тим, хто вовіює всередині держави. Треба працювати, підтримувати армію, платити податки. Але люди є люди, вони втомлюються жити у такому режимі. Є психологічні зриви. Хтось втратив близьких і їм потрібна реабілітація. Є хтось, хто хоче забути про те, що горе у сім’ї. Просто по-людськи ми повинні розуміти, що люди різні і ми не можемо до всіх відноситись однаково і говорити «ви всі повинні», – сказав Зеленський.

Коментуючи ситуацію з “ухилянтами”, Зеленський заявив, що “ми не можемо заганяти” людей на війну, як це робить Росія.

– Але люди повинні зрозуміти, що війна продовжується і багато чого залежить від нашого об’єднання. На жаль, є ті, хто відпочивають. І слава богу, що це не мільйони людей. На жаль, такі виклики були під час усіх воїн. Перш за все президент своїм прикладом повинен показувати, як себе потрібно поводити. Журналісти мають показувати, де там хто відпочиває. Це наша спільна велика робота. Але не забувайте, всі ми люди, і всі ці люди змогли зупинити Росією. Але мало зупинити, треба перемогти… Ми не можемо заганяти палками когось на війну, як Росія. Це парадокс. Ми воюємо за цінності демократичної держави, – сказав президент.

8-9 лютого Зеленський знаходиться з робочим візитом у низці країн Європейського Союзу. Він вже відвідав Великобританію, Францію та Бельгію. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни