Зеленський про наслідки масованого удару 9 березня: Всі міста та громади заживлені – Новини України

Зеленський про наслідки масованого удару 9 березня: Всі міста та громади заживлені - Новини України

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський записав черговий відеозвернення до українців. У ньому він висловив подяку нашим енергетикам і всім, хто причетний до ліквідації наслідків російського масованого удару по Україні 9 березня.

– Хочу окремо подякувати за цей тиждень нашим енергетикам, усім працівникам ремонтних бригад, місцевій та центральній владі, яких залучали до ліквідації наслідків російського терористичного удару в четвер. На сьогоднішній день вдалося відновити технічні можливості постачання електрики. Харків – зі світлом. Житомирщина – зі світлом, – сказав Зеленський.

За його словами, наразі всі міста та громади, де були проблеми з енергопостачанням, знову загоєні. Також глава держави наголосив на успішній реалізації програми з обміну ламп.

– Загалом українці отримали вже 12 мільйонів LED-ламп. І якщо говорити про енергозбереження, то цей обсяг дозволяє зберегти до 600 мегават енергії. Орієнтовно це, як, наприклад, більш як половина генерації найпотужнішого блоку АЕС, – порівняв він.

Вночі та вранці 9 березня Україна зазнала 15-го за рахунком масованого удару, жертвами якого стали шестеро мирних громадян. За даними ЗСУ, ворог випустив 81 ракету різних типів і до десятка дронів. В результаті зафіксовано прильоти у 10 областях України та Києві. Декілька регіонів залишилися без води та опалення.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни