Зеленський обговорив з Макроном реалізацію “формули світу” – Новини України

Зеленський обговорив з Макроном реалізацію "формули світу" - Новини України

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із французьким колегою Еммануелем Макроном. На порядку денному розмови були питання реалізації “формули світу”. Про це голова держави розповів у своєму вечірньому зверненні.

– Говорив сьогодні з президентом Франції Еммануелем Макроном фактично про реалізацію відразу кількох пунктів нашої формули світу. А саме – про радіаційну безпеку та ситуацію на Запорізькій атомній станції, а також про енергетичну безпеку України та Європи, – повідомив Зеленський.

Як зазначив президент, головним питанням діалогу лідерів України та Франції стало питання про демілітаризацію Запорізької АЕС.

– Працюємо для того, щоб забезпечити виконання припису МАГАТЕ щодо припинення ворожої активності проти українських атомних об’єктів. І для цього надзвичайно важливою є демілітаризація Запорізької атомної станції. Росія має вивести звідти всіх своїх бойовиків і припинити обстріл станції, – підкреслив він.

Також Зеленський подякував Макрону за готовність підтримати захист енергетичних об’єктів України. Йшлося про конференцію з відновлення України та реалізацію Fast Recovery Plan, у яких Франція готова проявити лідерство.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни