Зеленський: Ніхто більше не посміє робити українське чужим у Лаврі – Новини України

Зеленський: Ніхто більше не посміє робити українське чужим у Лаврі - Новини України

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський назвав 7 січня історичним днем духовної незалежності України. Він підкреслив, що у Києво-Печерській Лаврі ніхто більше не робитиме українців чужим. Про це глава держави заявив під час вечірнього звернення.

– Ще раз вітаю з Різдвом Христовим усіх, хто святкує сьогодні, цього дня, який уже став історичним для України, для духовної незалежності нашого народу. Я був радий сьогодні бачити, скільки людей, скільки наших воїнів прийшли на Божу службу до храму Києво-Печерської Лаври – у те святе місце, яке є одним із витоків української культурної традиції.

Дуже важливо, що у Лаврі сьогодні прозвучала і ще звучатиме щира молитва за Україну. І що ніхто більше не робитиме українців чужим у Лаврі, – сказав він.

Зеленський зазначив, що українська незалежність має бути “міцною у всіх її елементах” і буде такою назавжди. Він закликав українців берегти і надалі такий настрій, який відчувався сьогодні. Це настрій радості від посилення України та від набуття історичної справедливості, додав президент.

Нинішнього року ПЦУ вперше провела різдвяну службу на території Києво-Печерської Лаври. Напередодні Православна церква України одержала дозвіл на оренду від заповідника, який перебуває у власності держави. Раніше богослужіння на Різдво в Успенському соборі проводила лише УПЦ Московського патріархату.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни