Зеленський – народу Ірану: Навіщо вам бути співучасниками терору?

Зеленський - народу Ірану: Навіщо вам бути співучасниками терору?

Фото: Офис президента Зеленський звернувся до простих іранців

Український лідер звернувся до іранців із закликом вплинути на свою владу, яка надає Росії зброю для вбивства українців.

Президент Володимир Зеленський звернувся до народу Ірану, влада якого підтримує війну Росії проти України та постачає країні-агресору зброю. Він закликав іранський народ вплинути на рішення у своїй країні. Про це Зеленський говорив у своєму вечірньому відеозверненні у середу, 24 травня.

“Сьогодні, зважаючи на те, що такі удари (дронами Шахед, – ред.) тривають постійно, хотів би звернутися безпосередньо до народу Ірану. До всіх – до суспільства, до іранських улемів, до кожної іранської родини, до тих людей, які здатні впливати на державні рішення в Ірані. Просте запитання: а для чого вам бути співучасниками російського терору? Чому ви на боці держави-зла? Світ же бачить, що відбувається, і ви всі в Ірані бачите. Підтримку зла неможливо заперечувати”, – сказав Зеленський.

За словами президента, загалом проти України було застосовано близько 1160 Шахедів. Більшість збивають сили ППО, але є й влучання.

“Коли іранський дрон убиває вагітну українську дівчину разом з її чоловіком у них удома, то для чого це вам, матері й батьки в Ірані? Коли ваш Шахед б’є по гуртожитку з нашими студентами, люди гинуть, починається пожежа, на місце прибувають рятувальники, і за кілька хвилин б’є другий Шахед, забираючи життя уже тих, хто рятував життя інших… Для чого такі цинічні вбивства Ірану? Руками Росії, але вашою, вашою зброєю. Що від цього отримуєте ви, люди в Тегерані, або в Ширазі, або Саккезі, або в будь-якому іншому місті вашої країни? На жаль, ще більшу ізоляцію від світу, іще більші проблеми”, – сказав президент.

Зеленський наголосив, що Росія почала війну проти України заради поневолення, та зауважив, що народ Ірану міг би жити зовсім інакше, якби його не ставили на один бік із таким злом, як російська агресія.

Нагадаємо, раніше українська розвідка оприлюднила “начинку” іранського дрона-камікадзе Shahed, яким РФ атакує Україну.

ЗМІ з’ясували, як Іран доставляв дрони до Росії

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни