Зеленський на G20 в Індонезії запропонував обмін «всіх на всіх» та назвав умови припинення війни – Новини України

Зеленський на G20 в Індонезії запропонував обмін «всіх на всіх» та назвав умови припинення війни - Новини України

Фото: UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SER/REUTERS

Війна в Україні може закінчитись тільки тоді, коли  Росія відведе війська за кордони 1991 року та виплатить компенсацію за завдану шкоду. Як пише The Guardian, про це президент України Володимир Зеленський наголосив під час промови на саміті G20.

Президент закликав провести міжнародну конференцію, щоб «зацементувати ключовий елемент післявоєнної архітектури безпеки» та запобігти повторенню «російської агресії».

– Коли всі антивоєнні заходи будуть виконані, сторони мають підписати документ про закінчення війни, – наголосив Зеленський, додавши, що «настав час» припинити «руйнівну війну» Росії.

Під час виступу Зеленський також сказав, що «Мінська 3» не буде, маючи на увазі дві провалені угоди щодо припинення конфлікту в Україні.

– Ми не дозволимо Росії чекати і нарощувати свої сили… Я переконаний, що зараз настав час, коли війну Росії потрібно і можна зупинити, – пояснив президент України.

Говорячи про ситуацію на Запорізькій АЕС, Зеленський зазначив, що ніхто не має права шантажувати світ ядерною катастрофою і що Росія перетворила АЕС на «радіоактивну бомбу, яка може вибухнути будь-якої миті».

Як повідомляє AFP, під час виступу президент також запропонував обмін полоненими з Росією “всіх на всіх”. І сказав, що хоче, щоб війна в Росії закінчилася справедливо, і що зараз настав час її зупинити.

– Я переконаний, що зараз настав час, коли російська руйнівна війна мусить і може бути зупинена, – заявив він.

Журналісти наголосили, що протягом всього виступу президент України підкреслено звертався до країн G19 – виключивши з їх списку Росію. Він подякував їм за те, що вони ясно дали зрозуміти, що “не може бути виправдань ядерному шантажу”.

Напередодні Генеральна асамблея Організації об’єднаних націй ухвалила резолюцію, яка передбачає відшкодування Україні збитків, завданих Росією. Документ підтримали 97 країн.

На саміті присутні Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія та ЄС. Крім того, у роботі G20 беруть участь голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус, президент ФІФА Джанні Інфантіно, генсек Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіас Корманн.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни