Зеленський — Конгресу США: 2023 рік стане вирішальним у війні

Президент Володимир Зеленський у зверненні до Конгресу США в Вашингтоні назвав наступний рік вирішальним у війні. 22 Грудня, 2022, 12:30 Україна Переглядів: 191 Президент наголосив, що боротьба України триває, і Кремль потрібно перемогти на полі бою

“Українці перемогли, і це дає нам сміливість, якою захоплюється світ. Американці перемогли, і тому вам вдалося обʼєднати глобальну спільноту заради захисту свободи й міжнародного права. Європейці перемогли — ось чому Європа зараз найбільш сильна й незалежна, ніж будь-коли й своїй історії… Російська тиранія втратила контроль над нами й більше ніколи не впливатиме на наші думки”, — зазначив Президент України Володимир Зеленський, виступаючи 21 грудня у Конгресі США.

За словами очільника України, у росіян теж може бути шанс на свободу, лише коли вони переможуть Кремль у своїх думках.

“Але битва досі триває. І ми повинні перемогти Кремль на полі битви. Це битва не тільки за землю, за ту чи іншу частину Європи. Це битва не тільки за життя, свободу й безпеку українців чи будь-якого іншого народу, який Росія прагне підкорити. Це битва за те, у якому світі житимуть наші діти й онуки та їхні діти й онуки. Вона визначить, чи буде це демократія – для українців і для американців, для всіх”, — акцентував Володимир Зеленський.

За його словами, цю битву не можна заморозити чи відкласти. Її не можна ігнорувати, сподіваючись, що океан чи щось інше захистять самі собою. Від Сполучених Штатів і до Китаю, від Європи й до Латинської Америки, від Африки й до Австралії — світ надто взаємопов’язаний, надто взаємозалежний, щоб хтось один міг залишитися десь осторонь і водночас у безпеці, коли триває така битва. Наші дві нації є союзниками в цій битві, — переконаний Президент України.

“І наступного року — вирішальний час у ній. Час, коли українська сміливість і американська рішучість мають гарантувати майбутнє нашої з вами свободи. Свободи людей, які стоять за свої цінності”, — йдеться у зверненні до Конгресу США та американського народу.

Як відомо, Глава Української держави перебуває з офіційним візитом у США, який назвав історичним у двосторонніх відносинах.

Володимир Зеленський передав Конгресу США бойовий прапор з міста-фортеці Бахмута, який підписали бійці коломийської “десятки”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни