Зеленський: Із затоплених територій Херсонщини та Миколаївщини евакуйовано понад 2000 осіб – Новини України

Зеленський: Із затоплених територій Херсонщини та Миколаївщини евакуйовано понад 2000 осіб - Новини України

Фото: President.gov.ua

Внаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції сталося затоплення десятків населених пунктів на півдні України. Під водою опинилися тисячі житлових будинків. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

– продовжується евакуація. Причому під обстрілом! Російська артилерія продовжує бити, попри все. Просто нелюди. Але станом на цей час на території Херсонської та Миколаївської областей врятовано понад 2 тисячі осіб. І я дякую всім, хто залучений до цієї роботи, всім, хто допомагає! Наше завдання – максимально захистити життя і допомогти людям, – сказав президент.

Як зазначив Зеленський, найскладніша ситуація утворилася на тимчасово окупованій території Херсонщини. Там люди перебувають на дахах своїх будинків, намагаючись вижити.

– Окупанти просто кинули людей у ​​цих страшних умовах. Без порятунку, без води прямо на дахах будинків у затоплених громадах. І це ще один свідомий злочин Росії: після того, як держава-терорист спричинила катастрофу, він ще й максимізує збитки від нього, – підкреслив він.

Глава держави зазначив, що зараз Україна потребує чіткої та швидкої реакції миру, оскільки на Херсонщині можуть загинути мирні українці.

– Навіть неможливо встановити скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги. Наші військові та спецслужби настільки, наскільки це можливо, попри обстріл, рятують людей. Але потрібні масштабніші зусилля, – каже президент.

У зв’язку з цим президент України закликав міжнародні організації приєднатися до рятувальної операції та допомогти евакуювати людей із тимчасово окупованих територій.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни