Зеленський доручив Шмигалю розглянути питання про перейменування “Росії” на “Московію” – Новини України

Зеленський доручив Шмигалю розглянути питання про перейменування "Росії" на "Московію" - Новини України

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію, в якій українці просили офіційно перейменувати назву “Росія” на “Московію”. Текст опубліковано на сайті глави держави.

– Порушене в петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки. З урахуванням зазначеного я звернувся до прем’єр-міністра України з проханням про його комплексне опрацювання, зокрема із залученням наукових установ, та інформуванням мене та автора петиції про результати, – йдеться у відповіді президента.

У тексті відповіді Зеленського йдеться про те, що правові основи відносин щодо назв географічних об’єктів, до яких належать і держави, регулюються Законом України №2604-IV від 2005 року “Про географічні назви”. Також він наголосив, що дана пропозиція має і міжнародно-правові аспекти.

– Статистичним відділом Департаменту з економічних та соціальних питань Секретаріату ООН розроблено та опубліковано список країн і регіонів, що містить назви відповідних країн та регіонів в алфавітному порядку, їх тризначні цифрові коди, що використовуються для статистичних цілей Статистичним відділом Секретаріату ООН та їх тризначні алфа Організацією із Стандартизації (ISO), – зазначив він.

Йдеться про петицію, автором якої виступила українка Валерія Шахворостова. Вона запропонувала президенту Володимиру Зеленському офіційно перейменувати назву ” Росія ” на “Московія” та замінити термін “російський” на “московський”. Громадянка вважає, що повернення історичної назви “Московія” стане потужним інформаційним ходом на міжнародному рівні та призведе до “розвіювання кремлівських міфів з приводу історичного минулого народу РФ”. Українка впевнена, що цей крок сприяє перемозі України в інформаційній війні, розв’язаній Росією.

Ця петиція була створена на сайті президента у листопаді 2022 року. За чотири місяці її підписали понад 25 тисяч українців, після чого звернення розглянув глава держави.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни