Зеленський: Чехія підтвердила, що підтримає членство України в НАТО – Новини України

Зеленський: Чехія підтвердила, що підтримає членство України в НАТО - Новини України

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала, який прибув з візитом до Києва, підписали спільну декларацію щодо євроінтеграції України. Про це повідомив голова держави у вечірньому зверненні.

– Підписали сьогодні з паном прем’єр-міністром спеціальну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції нашої держави. Чехія підтвердила, що підтримає членство України в НАТО, – сказав Зеленський.

За його словами, дана декларація містить конкретні напрямки співпраці України та Чехії щодо імплементації стандартів НАТО в Україні. Голова держави також анонсував підписання аналогічного документа з усіма країнами-членами НАТО.

30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку. Раніше це формулювання використовувалося щодо Шевції та Фінляндії, які подали заявки до НАТО 18 травня. 5 липня голови МЗС цих країн і генсек НАТО підписали протоколи про вступ і протягом останніх місяців 28 країн-союзників ратифікували членство. Станом на 30 вересня залишилося одержати згоду двох країн – Туреччини та Угорщини.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни