Зеленська відкрила виставку українських авангардистів у Естонії – Новини України

Зеленська відкрила виставку українських авангардистів у Естонії - Новини України

Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine

Виставку українських авангардистів у головному художньому музеї Естонії KUMU відкрили за участю Олени Зеленської. Перша леді розповіла у своєму телеграм-каналі, що звернулася до гостей із відеовітанням.

– Мала честь звернутися до гостей відкриття у відеопривітанні. Розповіла, як нині історія повторюється — агресор свідомо нищить українську культуру. Ми втратили вже кілька музеїв, безліч цінних експонатів мистецтва. Твори, які побачать відвідувачі виставки — Василя Єрмілова, Олександри Е’кстер, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова — з колекцій музеїв, які продовжують свою роботу в умовах війни. І вберегти їх нині надскладне завдання, – сказала вона.

Виставка «Футуромарення: Україна та авангард» відкрилася у Талліні у співпраці з Мистецьким арсеналом. Зеленська сказала, що це виставка про українських митців, які творили сто років тому, коли нищився український авангард. На відкритті також виступили посол України в Естонії Мар’яна Беца та генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Виставка триватиме до 10 вересня. Для українських біженців вхід до музею безкоштовний за документом, що посвідчує громадянство. Експозиція складається з понад 100 оригінальних робіт — картин і малюнків, зразків графічного оформлення книжок й плакатів, театральних костюмів і декорацій, а також історичних фотографій та відеоматеріалів. 10 травня у рамках виставки відбудеться показ фільму Дзиги Вертова «Одинадцятий рік» (1928).

З жовтня 2021 року до лютого 2022-го виставка “Футуромарення” проходила у Мистецькому арсеналі. Тоді її відвідала директорка талліннського художнього музею KUMU Каді Поллі.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни