Зелена комета з’явиться перед землянами і зникне назавжди – Новини України

Зелена комета з'явиться перед землянами і зникне назавжди - Новини України

Фото: facebook.com/rolando.ligustri

Перед світанком у ніч із 1 на 2 лютого 2023 року жителі Землі зможуть помилуватися унікальною зеленою кометою С/2022 Е3. Ця гостя вже зазирала до нас 50 тис. років тому, ще в кам’яному віці, де на неї дивувалися неандертальці. У 2022 році її виявили астрономи з Паломарської обсерваторії у Південній Каліфорнії (США) та прорахували, що гостя буде максимально близько від планети Земля на початку лютого 2023 року.

Так, у ніч на 2 лютого її можна буде побачити за допомогою бінокля – зелена гостя пролетить на досить близькій відстані до Землі, всього 42 млн кілометрів. За хорошої погоди комету можна буде спостерігати протягом наступного дня, після чого вона зникне ще на тисячі років. Або назавжди: за деякими даними, комета рухається такою гіперболічною траєкторією, що може не повернутися до Сонячної системи.

Про комету С/2022 Е3 відомо небагато: вона лише 1 кілометр у діаметрі, пролетіла  вже близько 4,5 трильйонів кілометрів, а вилетіла вона (імовірно) з Хмари Оорта. Це область Сонячне ще неспроможні довести емпірично. При цьому обчислення однозначно вказують на існування Хмари Оорта, з якої постійно з’являються довгоперіодичні комети з орбітальним періодом понад 200 років.

Щоб побачити зелену комету С/2022 Е3, потрібно дивитися на північно-західну частину неба, на сузір’я Жирафа, причому робити це краще на світанку. Якщо Місяць буде надто яскравим, розглянути комету не вдасться. Зате якщо все складеться вдало – ясна погода та відсутність сильних джерел світла поблизу, то в хороший телескоп можна буде розглянути навіть хвіст комети. Зеленого забарвлення комети побачити не вдасться – це під силу лише спеціальному астрофізичному обладнанню. Комета виглядатиме як бліде свічення невисоко над горизонтом

Онлайн-трансляцію польоту комети С/2022, можливо, вестиме портал NASA, також можна її знайти в додатках для спостережень за зірками – Star Walk 2 та Sky Tonight. Можна знайти зелену комету і на активних картах зоряного неба в інтернеті.

Попри переконання, що поява на небі комети обіцяє нещастя, війни та голод у світі, сучасна інтерпретація цієї прикмети суттєво змінилася за останні сто років. Війни і голод починалися і без будь-яких небесних ознак, тому комети не вважаються провісниками гніву вищих сил, а навпаки, просто віщують спекотне літо і хороший урожай винограду.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни