Збитки сягають понад 200 мільйонів євро на рік: в Івано-Франківську викрили учасників транснаціональної шахрайської групи

Угруповання ошукало вкладників за схемою псевдоінвестування у криптовалюти та цінні папери. Офіси, call-центри та представництва компанії розташовувалися у багатьох країнах Європи. 

Про це інформує Кіберполіція України, передає Фіртка.

Зокрема, викрили п’ятьох громадян України, які є учасниками масштабної міжнародної злочинної схеми. Документування дій зловмисників відбувалося у взаємодії з правоохоронцями Албанії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Латвії та Іспанії.

Розслідування кібершахрайства розпочалося у 2020 році, зокрема і в Україні. Наразі сім країн порушили судові справи за даним фактом.

Зловмисники мали власні вебресурси, на яких пропонували вкладникам отримання надприбутків від інвестування у криптовалюту, торгівлі цінними паперами (акції, облігації, ф’ючерси, опціони). На платформах імітувалося зростання активів, однак інвестори не мали змоги перевести «зароблене» у готівку.

Для переконання потенційних вкладників зловмисники утворили call-центри у кількох країнах Європи. Там працювало понад 2 тисячі осіб. На території України діяло три таких сall-центри, п’ятеро фігурантів відповідали за організацію їхньої роботи.

За даними Європолу, від протиправної діяльності транснаціонального угруповання постраждали сотні тисяч осіб по всьому світу. Збитки оцінюються у понад 200 мільйонів євро на рік.

В оселях фігурантів, а також за адресами розташування call-центрів, у Києві та Івано-Франківську, правоохоронці провели обшуки. Вилучили понад 500 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони. Одночасно обшуки проходили в інших країнах за місцями проживання решти учасників групи.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни