Збірна України зупинилася за крок від фіналу чемпіонату світу з футболу

У фіналі плей-офф відбору чемпіонату світу-2022 підопічні Олександра Петракова мінімально поступилися в Уельсі. 06 Червня, 2022, 08:30 Україна Переглядів: 116 Тим часом Уельс уперше за 64 роки потрапив до фінальної частини чемпіонату світу з футболу. Фото: Фото faw.cymru

Останній учасник чемпіонату світу 2022 року від Європи визначався 5 червня у Кардіффі. Якщо команда Уельсу здолала Австрію (2:1) у півфіналі плей-офф Шляху А ще у березні, то збірна України внаслідок російського вторгнення змогла зіграти довгоочікуваний матч із Шотландією (3:1) лише кілька днів тому, інформують “Вікна” з посиланням на Українську асоціацію футболу.

Олександр Петраков після поєдинку в Глазго вирішив не змінювати стартовий склад. Більше того, навіть до заявки синьо-жовтих на гру потрапили ті самі 23 виконавці.

Команди швидко визначилися зі своїми ролями: українці більше володіли м’ячем і гостріше атакували, а валлійці орієнтувалися на вертикальну гру. Це все на тлі вогкого через дощ газону на стадіоні «Кардіфф Сіті». Першого удару в площину на 4-й хвилині зі штрафного завдав Маліновський — у руки голкіперу. Далі в господарів неточно пробив Вільямс, потім Хеннессі двічі реагував на спроби Циганкова.

На 12-й хвилині Забарний чудовим пасом із глибини вивів Яремчука в чужий штрафний, однак Роман пробив не надто вдало — Хеннессі впорався. Загалом синьо-жовті продовжували проводити небезпечні атаки. Можна відзначити вдале підключення Караваєва, однак правому беку завадив як слід пробити візаві. Згодом Зінченко здорово пробив у площину з-за меж штрафного. Пізніше Циганков ледь не завершив шикарну комбінацію — на м’ячі першим був кіпер.

Попри це, на 34-й хвилині рахунок відкрили господарі. Бейл виконав стандарт поруч із лівим кутом штрафного, а Ярмоленко невдало підставив голову та зрізав м’яч у власні ворота. Утім, до перерви українці мали шанси відігратися, зокрема, Хеннессі парирував потужний удар Зінченка в ближній кут.

У дебюті другого тайму валлійці могли збільшити перевагу, але Ремзі після передачі Мура не влучив у порожній кут. На 55-й хвилині Циганков дивом не переграв воротаря після прострілу Ярмоленка. Пізніше Девіс не дозволив пробити нашому капітану після проникаючого пасу Циганкова. Британці відповіли випадом, який завершував Джеймс, однак Бущан перевів м’яч на кутовий. Невдовзі Маліновський класно вистрелив здалеку — поруч зі стійкою.

На 75-й хвилині стійка врятувала збірну України після удару в ближній кут від Вільямса, а в наступній атаці наш кіпер парирував потужний удар Бейла з меж штрафного. Українці не забарилися з відповіддю — Девіс заблокував потужний удар Ярмоленка, а Караваєв не зміг добити м’яч у ворота на дальній стійці.

Пізніше Хеннессі впорався з дальнім пострілом Сидорчука. На 84-й хвилині голкіпер Уельсу здійснив неймовірний сейв, коли потягнув удар Довбика головою після подачі Миколенка. Пізніше вже сам Віталій пробив здалеку з підбору, але Хеннессі знову був на висоті. Уже в доданий арбітром час Ярмоленко з меж штрафного пробив вище з правої.

У підсумку господарям вдалося втримати здобуту перевагу. На жаль, підопічні Олександра Петракова зупинилися за крок від потрапляння на чемпіонат світу, який міг стати другим в історії для нашої країни. Тепер на збірну України очікують червневі поєдинки Ліги націй-2022/2023.

Тим часом Уельс уперше за 64 роки потрапив до фінальної частини чемпіонату світу з футболу.

Головний тренер синьо-жовтих Олександр Петраков прокоментував такий результат.

— Мої хлопці зробили все, що могли. Не знаю, що сказати. Потрібно перепросити за те, що ми не забили, але ми робили все, що могли. Це спорт.

У роздягальні панує гробова тиша…

У мене немає претензій до моїх гравців. Звертаюся до преси: не потрібно лити негатив на Ярмоленка й інших хлопців, виливайте все на головного тренера. Виграє — команда, програє — головний тренер.

Ви всі знаєте, що в нас іде війна, гинуть люди. Діти, жінки… Росіяни наносять дуже багато шкоди нашій інфраструктурі. Наші хлопці із ЗСУ борються як можуть. Можу побажати, щоб усі підтримували нашу країну. Хочу ще раз наголосити: не дай Боже, щоб до вас прийшло це горе. Поки воно особисто тебе не торкнеться — ніхто не зрозуміє, що таке війна. Ми зараз знаходимося тут, а там гинуть люди. Я не знаю, які слова підібрати для хлопців на передовій. Хлопці, ми зробили сьогодні все, що могли. Але це спорт, який дивляться мільйони людей. Комусь пощастило, комусь — ні…

Наостанок хочу подякувати за все Уельсу, побажати його збірній удачі на чемпіонаті світу.