Збірна України вийшла до півфіналу чемпіонату світу з фехтування – Новини України

Збірна України вийшла до півфіналу чемпіонату світу з фехтування - Новини України

Фото: facebook.com/fencing.ukraine

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях вийшла до півфіналу чемпіонату світу-2023, що проходить в Італії. До 1/4 фіналу наша команда у складі Аліни Комащук, Ольги Харлан, Олени Кравацької та Юлії Бакастової з рахунком 45:44 обіграла п’ятий номер посіву – збірну США. Про це повідомляє Національна федерація фехтування України  у Facebook.

Водночас Федерація фехтування України заявила, що вимагатиме від Міжнародної федерації фехтування (FIE) позбавити російську спортсменку Анну Смірнову нейтрального статусу через невідповідність її цьому статусу і негайно усунути її від участі у змаганнях під егідою FIE.

– Активність Анни Смірнової в Instagram, де вона відкрито демонструє вербальну і невербальну підтримку російської армії, яка є символом і реалізатором агресії проти України, свідчить, що вона аж ніяк не нейтральна спортсменка і ніколи не була такою. Враховуючи, що це вже не перший випадок, коли у список нейтральних спортсменів потрапляють особи, які «діють всупереч миротворчій місії олімпійського руху, демонструючи відкриту та активну підтримку злочинного геноциду солдат російської армії на українській землі» (14 червня 2023 року ФФУ вже надсилала звернення до FIE з відповідними доказами щодо іншої російської фехтувальниці Валерії Кобзєвої, яку у підсумку було позбавлено нейтрального статусу), ми наполягаємо на тому, щоб Виконавчий комітет FIE переглянув процес надання нейтрального статусу і зробив його більш ефективним та прозорим для всіх членів FIE! – йдеться у повідомленні.

Українська шаблістка Ольга Харлан на чемпіонаті світу з фехтування відмовилася потиснути руку росіянці Ганні Смирновій, над якою здобула перемогу. Після скандалу організатори турніру дискваліфікували її, що позбавило Харлан можливості виступати як в особистому, так і командному складі.

Україна подала апеляцію на рішення Міжнародної федерації фехтування і FIE дозволила продовжити виступи на чемпіонаті світу Ользі Харлан. Також МОК автоматично її допустив до участі на Олімпіаді-2024 у Парижі.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни