Завдяки “військовому” податку громада допомагає воїнам та їх родинам, — Андрій Найда

Втрата «військового» податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) громадами приведе до суттєвого зменшення допомоги сім’ям військовослужбовців та вимушеним переселенцям. 19 Вересня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 247 Міський голова Калуша Андрій Найда наголосив на важливості збереження «військового» ПДФО в громадах Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі написав міський голова Калуської громади Андрій Найда, інформують “Вікна”.

«Сьогодні став учасником онлайн брифінгу та діалогового заходу спільно з народними депутатами України та міськими, селищними і сільськими головами. Організатори заходу — Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України.

Обговорили питання, що на сьогодні турбує всіх — ідея Мінфіну вилучити 4% ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) і «військовий» ПДФО з місцевих бюджетів.

Вважаємо таку ініціативу вкрай недоречною та такою, що призведе до значних проблем та ризиків у громадах. Адже саме громади є тією рушійною силою, що першочергово реагують на нагальні потреби наших військовослужбовців.

Саме завдяки військовому ПДФО кожна з громад допомагає військовослужбовцям та їх родинам, сім’ям загиблих Героїв та безвісти зниклих. Саме громади вимушені дбати і про ВПО, які потребують значної підтримки та уваги. А у випадку спрямування цих коштів поза місцевими бюджетами та значна допомога, яка реалізовується зараз, — буде суттєво меншою, на жаль.

Варто зазначити, що за даними дослідження, яке проводила компанія «Active Group», лише 16.9% громадян згідні забирати «військове» ПДФО у місцевого самоврядування.

Тож внаслідок сьогоднішнього обговорення та загалом ситуації, яка складається, вирішили направити звернення погоджене всіма головами громад Прикарпаття до президента і Верховної Ради України. Сподіваємось, що цим зверненням акцентуємо увагу найвищих органів держави на важливості збереження «військового» ПДФО в громадах» написав міський голова.

Нагадаємо, 12 вересня Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України».

Зокрема, змінами до Бюджетного кодексу України пропонується зарахування з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року до спеціального фонду держбюджету надходжень від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу.

Щодо 4% ПДФО, то це кошти, які громади отримували починаючи від 2022 року у рамках укладеного меморандуму для стримування зростання тарифів на опалення до 2022 року громади отримували 60% цього податку (15% обласний і 25% державний бюджети), а у 2022-2023 роках 64%.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни