Затримано російського агента – інженера держпідприємства

Затримано російського агента - інженера держпідприємства

Фото: СБУ Затримано чергового ворожого агента

Агент їздив до Києва та Запоріжжя нібито у відрядження, а насправді – для виявлення об’єктів енергетики та залізничної інфраструктури, по яких ворог здійснював ракетні удари.

СБУ затримала у Львівській області російського агента, який наводив ворожі ракети на стратегічні підприємства України. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Повідомляється, що ворожим агентом виявився інженер одного із держпідприємств, розташованих на сході України.

“На початку повномасштабного вторгнення його завербувала російська спецслужба для проведення розвідувально-вибухової діяльності проти нашої держави. Спочатку за завданням ворога зрадник збирав інформацію про розміщення стратегічних об’єктів у південно-східних регіонах України. Крім того, він пропонував представникам країни-агресора свою допомогу у розробці новітньої радіолокаційної установки на основі відомостей щодо української РЛЗ”, – повідомляють у СБУ.

Крім того, агент їздив до Києва та Запоріжжя нібито у відрядження, а насправді – для виявлення об’єктів енергетики та залізничної інфраструктури, по яких ворог здійснював ракетні удари.

“На місці мав оглянути їхній технічний стан, рівень можливих пошкоджень та підготувати відповідний звіт для ФСБ. Наступна його “поїздка” була у Львівську область, де він намагався встановити місце розташування об’єктів критичної інфраструктури. Отриману інформацію мав переправити ворогові у вигляді електронних координат та фотоматеріалів із прив’язкою до місцевості. Розвідувальна інформація була потрібна ворогові для підготовки та проведення серії прицільних ракетних ударів по території регіону”, – йдеться в повідомленні.

Контррозвідники СБУ своєчасно викрили російського агента, поетапно задокументували його злочинні дії та затримали на спробі передачі агресору закритих відомостей.

Під час обшуку у затриманого вилучили мобільний телефон, у якому було листування з ворогом, та символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Ворожому агенту повідомлено про підозру у державній зраді, а також визнанні правомірної збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікацію її учасників. Інженера взято під варту без права внесення застави.

Раніше повідомлялося, що в Херсоні затримано залізничницю, яка працювала на ворога.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни