Затримано резидента ФСБ, який створив агентурну мережу в Херсоні

Затримано резидента ФСБ, який створив агентурну мережу в Херсоні

Фото: СБУ СБУ затримала резидента ФСБ

Співробітники СБУ своєчасно викрили мережу і затримали її керівника на гарячому під час спроби передачі інформації агресору.

СБУ затримала резидента ФСБ, який створив власну мережу інформаторів у Херсоні. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

“Контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію із викриття агентурної мережі ФСБ у Херсоні. У результаті вдалося затримати резидента російської спецслужби (прим., – за військовою термінологією – це агент, який вербує і дає завдання іншим агентам), що тримав на зв’язку до 10 інформаторів у регіоні. За матеріалами справи, всі вони були місцевими жителями, які підтримували збройну агресію РФ проти України”, – йдеться у повідомленні.

Завербовані агенти збирали для ворога інформацію про підрозділи ЗСУ у прифронтових районах Херсонщини.

“Зокрема, інформатори намагалися виявити можливі бойові позиції реактивних систем залпового вогню Град та іноземних гаубиць М777. Усі зібрані дані вони мали передавати резиденту, а той мав надсилати їх своєму куратору з ФСБ. Співробітники СБУ своєчасно викрили мережу і затримали її керівника на гарячому під час спроби передачі інформації агресору”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що затриманим агентом виявився місцевий житель, що потрапив у поле зору російської спецслужби ще на початку “нульових”. Тоді він часто приїздив до РФ у власних справах. Згодом на нього вийшов представник ФСБ і запропонував негласну співпрацю.

“Для переконливості своїх намірів російська спецслужба навіть видала своєму резиденту так звану “перепустку” для безперешкодного пересування по території країни-агресора. Ще до початку повномасштабного вторгнення РФ він повернувся в Україну і влаштувався в одну із приватних охоронних фірм у Херсоні. Після 24 лютого 2022 року на зв’язок з ним дистанційно вийшов представник ФСБ і визначив основні завдання у війні проти України”, – пише пресслужба СБУ.

Під час обшуків у зрадника виявлено засоби комунікації, через які він контактував з агресором.

Затриманому повідомили про підозру в державній зраді, йому загрожує довічне ув’язнення. Зараз він перебуває під вартою. 

Нагадаємо, інформацію про колаборантів і зрадників з Харківської області, які можуть перебувати в Європі, почали вносити в базу Інтерполу.

Викрито колаборанта, що намагався видавати ворогу партизанів

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни