Залужний закликав Зеленського підписати закон про посилення відповідальності за дезертирство – Новини України

Залужний закликав Зеленського підписати закон про посилення відповідальності за дезертирство - Новини України

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтримав посилення відповідальності за дезертирство і попросив президента Володимира Зеленського підписати відповідний закон. Про це він написав у Телеграм.

– Моя думка чітко віддзеркалює позицію командирів угруповання, командирів військових частин, які вимагали системного вирішення цього комплексу питань. Армія тримається на дисципліні, і якщо прогалини у законодавстві не забезпечують дотримання, а відмовники можуть сплатити штраф, розмір якого становить до 10% бойових виплат або отримати покарання з випробуванням —  це несправедливо. Більше того, і це ключове — оголену ділянку фронту змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних жителів на них, – написав Звлужний.

Залужний наголосив, що закон не несе загрози посилення безкарності командирів, адже вони так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність.

Верховна Рада 13 грудня проголосувала за закон, що посилює кримінальну відповідальність військовослужбовців за невиконання наказів керівництва. Зокрема, вони більше не зможуть отримувати умовні сроки. Деякі військові та правозахисники виступили проти цього закону, адже вважають, що він дозволить командарима шантажувати підлеглих.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни