Залужний заявив, що Росія готує новий наступ і може знову піти на Київ – Новини України

Залужний заявив, що Росія готує новий наступ і може знову піти на Київ - Новини України

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний дав інтервʼю американському виданню The Economist. Цитуємо основні заяви.

Коли очікувати новий масштабний наступ

– Одне із головних завдань армії  – створити резерви та підготуватися до війни, яка може відбутися у лютому, у кращому випадку в березні, у гіршому – наприкінці січня. Вона може розпочатися не з Донбасу, а у бік Києва, з боку Білорусі, не виключаю і південного напрямку. Ми зробили всі розрахунки – скільки нам потрібно танків, артилерії тощо. Це те, на чому наразі всім потрібно зосередитись. Хай пробачать мені солдати в окопах, нині важливіше зосередитися на накопиченні ресурсів до більш затяжних та важких боїв, які можуть розпочатися наступного року.

Наступне завдання, яке у нас є, це насамперед утримати цей рубіж і більше не втрачати позицій. Це дуже важливо. Тому що я знаю, що звільнити його в десять-п’ятнадцять разів важче, ніж здати. Тож наше завдання нині – утриматися.

Про потенціал російської армії

– Завдання противника сьогодні – виснажити Збройні сили України. Тому, як і під час Другої світової війни, я не сумніваюся, найімовірніше, десь за Уралом готують нові ресурси. Готуються на 100%.  Але це будуть уже не ті ресурси, які могли б бути за два роки перемир’я. Цього не буде. Бойовий потенціал буде дуже і дуже низьким, навіть якщо він набере до армії ще мільйон людей, щоб кидати трупи, як це зробив Жуков, це не принесе бажаного результату у будь-якому разі.

Про кризу в енергетиці

– На мою особисту думку, я не фахівець із енергетики, але мені здається, що ми на межі. Ми балансуємо на тонкій межі. І якщо (електромережа) буде зруйнована… ось тоді солдатські дружини та діти почнуть замерзати.

Про мобілізацію українців

– Ми вже проводимо її в тому вигляді, в якому вона є. У нас достатньо людей, і я чітко бачу, що я маю. Я маю достатньо. Мені не потрібно ще сотні тисяч. Нам потрібні танки, нам потрібні БТРи, БМП. І нам потрібні боєприпаси.

Чому HIMARS перестали бути ефективними

– Вони пішли на відстань, недосяжну для HIMARS. А у нас немає нічого далекобійного.

Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого. Але я не можу цього зробити з двома бригадами. Я отримую те, що отримую, але менше, ніж мені потрібно. З наявними ресурсами я не можу проводити нових великих операцій, хоча ми наразі працюємо над однією. Вона на підході, але ви її ще не бачите.

Про росіян і царя

– Російська мобілізація спрацювала. Неправда, що їхні проблеми настільки жахливі, що ці люди не боротимуться. Вони будуть. Цар наказав їм йти на війну, і вони йдуть на війну. Я вивчав історію двох чеченських воєн – там було те саме. Вони можуть бути не так добре оснащені, але все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв у 1,2–1,5 млн людей… Росіяни готують приблизно 200 000 свіжих солдатів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни