Закордонні візити Зеленського: навіщо і для чого вони потрібні – Новини України

Закордонні візити Зеленського: навіщо і для чого вони потрібні - Новини України

Фото: President.gov.ua

Після знакового візиту до США президента України почали запрошувати й на інші міжнародні заходи. Так, Володимира Зеленського вже кличуть на саміт ЄС – Україна 3 лютого 2023 року.

– Я можу підтвердити, що саміт ЄС – Україна відбудеться 3 лютого, і є відкрите запрошення президенту Зеленському відвідати Брюссель, – сказав Баренд Лейтс, прессекретар голови Євроради.

Офіційні особи заявили, що темою, ймовірно, стане те, як ЄС може продовжувати підтримку України у війні, що розв’язала Росія. Керівники двох ключових інститутів ЄС – Єврокомісії та Євроради – також оцінять шлях Києва до членства у Блоці.

Візити допомагають просувати інтереси країни

Раніше президент України регулярно з’являвся по відеозв’язку на різних міжнародних заходах з початку російського вторгнення у лютому. А тепер чи варто йому їздити у закордонні поїздки і яку користь це може принести країні? Судячи з результативності – варто. Зі США Володимир Зеленський привіз новий великий військовий пакет допомоги, а після його візиту Сенат США схвалив бюджет із майже 45 млрд доларів для України та союзників Америки.

Крім того, йому вдалося переконати Джо Байдена в українському варіанті перемоги у війні. Видання Washington Post повідомляє, що Білий дім запропонував українському президенту три різні моделі закінчення війни шляхом переговорів.

Одна з них, яка є частиною мирного плану, запропонованого Зеленським минулого місяця, включає виведення російських військ з усієї української території, яку вони наразі займають, включаючи Крим та райони східного Донбасу, захоплені у 2014 році.

Другий варіант – це відведення військ на лінії 2014 року.

Третій – виведення військ включно з Донбасом, але без Криму.

Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що не підтримає два останні варіанти, зазначивши, що мир може настати лише тоді, коли російські окупанти відійдуть з усієї окупованої території. І президент США не лише погодився, але й радився з ним. Washington Post з посиланням на високопосадовця США повідомляє, що під час особистої зустрічі Байден хотів почути “поточні думки Зеленського про те, як це має виглядати”. А під час візиту на саміт ЄС – Україна Володимир Зеленський може переконати лідерів європейських країн збільшити допомогу нашій країні та тиск на Росію.

Онлайн-спілкування не може замінити особисті контакти

Політолог Олег Саакян розповів, що нині Офіс президента планує низку візитів Володимира Зеленського до європейських країн.

– Це правильна ідея. Головна тема, яку просуватиме на цих зустрічах український президент, це формула миру та просування цієї ідеї у середовищі європейських топ-лідерів. Тому закордонні візити є необхідними, і зустрічі тет-а-тет із західними лідерами є необхідними, – вважає експерт.

– Обов’язково треба їздити у закордонні візити. Це потрібно для нашої військової дипломатії, яку просуває Верховний головнокомандувач – президент. А особисті контакти та розмови між лідерами дуже важливі, і їх не може замінити онлайн-спілкування, – вважає політолог Вадим Карасьов.

На його думку, такі контакти є важливими через те, що 2023 рік буде визначальним для України. Він має принести Україні перемогу та справедливий мир. Тому що подальше затягування війни негативно позначатиметься на економіці, інфраструктурі та настроях у суспільстві. І Україні потрібно військово-дипломатичним шляхом домогтися збільшення військової допомоги та посилення санкцій проти Росії. Крім цього, слід обговорювати із західними союзниками формат завершення війни, але лише на умовах України. Саме для цього і потрібні поїздки президента.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни