“…заборонять відлучатися за кордон прибиральникам вулиць і клозетів?” Голова обласної ради обурився рішенням Кабміну

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич прокоментував рішення Кабінету міністрів України, яким заборонено виїжджати за кордон депутатам місцевих рад. 08 Лютого, 2023, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 452 Постанова спрямована на обмеження прав жінок, пенсіонерів, інвалідів, багатодітних батьків, — вважає голова облради Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На думку Олександра Сича, постанова Кабміну — не що інше, як примітивний піар, спрямований на відбілювання високопоставленої частини владної команди:

“В народі кажуть: “Застав недорікуватого Богу молитися, то він собі лоба розіб’є!”. Це стосується і тих недорікуватих чиновників, які готували текст ухваленої Кабінетом Міністрів України Постанови №69 від 27 січня 2023 р. “Про внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами України”. Нагадаю, вона побачила світ на виконання відповідного Указу Президента України. А якщо так, то мала б всього лиш деталізувати порядок виконання викладеного у ньому зміст. Натомість Кабмін цей зміст розширив, додавши до переліку осіб, яких своєю дією охоплює цей Указ, також депутатів органів місцевого самоврядування і керівників підрозділів всіх державних органів і органів місцевого самоврядування. Питання — а він мав такі повноваження? Чи не перебрав він міру, демонструючи, що таки чогось вартує в системі, де реально майже нічого не вартує і є технічним придатком Офісу Президента.

Знову ж приходить на гадку народне прислів’я совєтських часів: “У Москві зачіски рівняють, а в Києві голови летять!”. А якщо за такою логікою місцеві органи державної влади заборонять відлучатися за кордон прибиральникам вулиць і клозетів?… Чи можна депутата сільської ради, або ж керівника якогось відділу сільвиконкому прирівняти до сумнозвісного “слуги” Тищенка — питання більш, аніж риторичне! Якщо зважити, що незалежно від статусу ті чоловіки, які підлягають призову, й так не мали права перетинати кордон, то насправді ця постанова спрямована на обмеження права його перетину жінкам, пенсіонерам, інвалідам, багатодітним батькам. Саме їх перетворили на цапів-відбувайлів за гріхи тищенків та інших висопоставлених “слуг”. Ця Постанова не що інше — як примітивний піар, спрямований на відбілювання високопоставленої частини владної команди “слуг” за рахунок Бога духу не винних посполитих українців”.

Як повідомляли “Вікна”, 23 січня РНБО ухвалило рішення про заборону виїзду чиновників за кордон. Перетинати межі України можна буде виключно зі службовою метою. На виконання рішення РНБО Кабінет міністрів схвалив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин. Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заборону.

Івано-Франківська міськрада звернулася до уряду дозволити депутаткам виїздити за кордон.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни