Заборонено перебувати на вулиці. Прикарпатцям розповіли про відповідальність за порушення комендантської години

З 23:00 години до 5:00 години на території області продовжує діяти комендантська година. 

У цей час заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та документів, які посвідчують особу, передає Фіртка.

Зазначимо, що спеціальні перепустки діють лише в межах території, де запроваджено комендантську годину та їх облік також здійснює комендатура на території, де запровадили комендантську годину.

Для того, щоб забезпечити безпеку та порядок, дотримання комендантської години на території Івано-Франківщини створили піші наряди, які залучають до патрулювання спільно з Національною гвардією України. 

Так, під час комендантської години патрульні мають право перевіряти документи й, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях та в інших громадських місцях.

Наразі у Кодексі про адміністративні правопорушення не передбачено відповідальності за порушення комендантської години. Покарання можливе лише за відмову виконувати законне розпорядження чи вимоги патруля.

Згідно зі статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує:

  • штраф;
  • громадські чи виправні роботи;
  • адміністративний арешт до п’ятнадцяти діб.

   читайте також: Призов: чи можуть прикарпатці отримати повістку за порушення закону

Вимоги комендантського патруля потребують негайного виконання без зайвого сперечання. Якщо людина навмисно не виконує законні вимоги комендантського патруля до неї можуть застосувати фізичну силу чи вогнепальну зброю.

Нагадаємо, в ефірі програми «Запитай у влади» міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, рішення щодо зміни комендантської години приймає рада оборони області.

«З 23:00 до 5:00 години так і збереглася у нас комендантська година. 

Я вважаю, що це оптимальний варіант для безпеки й можливості для того, щоб працювала громада», — зазначив Марцінків.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни