За вилов трьох червонокнижних рибин вагою 130 грамів з рибалки стягнуть понад 20 тисяч гривень

Факт вилову вудкою цінної риби з річки Сівка поблизу села Мошківці Войнилівської громади на Івано-Франківщині зафіксували у березні 2024 року. Справа дійшла до Калуського суду. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 16 Січня, 2025, 14:00 Калуш Переглядів: 197 Ілюстроване фото. Суд ухвалив стягнути з рибалки на користь Войнилівської селищної ради 20660 гривень Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили заочне рішення Калуського міськрайонного суду від 13 січня у справі за позовом керівника Калуської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Войнилівської селищної ради, Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Івано-Франківській області про стягнення шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, інформують “Вікна”.

Як встановив суд, 6 березня 2024 року о 17.30 працівники Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Івано-Франківській області було виявили факт вилову вудкою цінної риби з річки Сівка поблизу села Мошківці Войнилівської громади. А саме, двох екземплярів вирезуба причорноморського та одного екземпляру бистрянки російської, які занесені до «Червоної книги України». Рибу було випущено. Рибалка вчинив адміністративне правопорушення, про що на місці склали протокол, а шкоду довкіллю оцінили на 20 660 гривень. А саме: два екземпляри вирезуба причорноморського вагою 50 грамів оцінили у 20 000 гривень, а один екземпляр бистрянки російської вагою 80 грамів — в 660 гривень.

У квітні минулого року суд визнав чоловіка винним у вчиненні адміністративного правопорушення та призначив покарання — 510 гривень штрафу. Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності не оскаржувалась. Також рибалка зобов`язаний у повному обсязі відшкодувати задані навколишньому природному середовищу збитки, однак на момент подання позову до суду він цього не зробив. Правом подання відзиву на позов прокурора чоловік не скористався.

Відтак суд ухвалив позов задовольнити і стягнути з рибалки на користь Войнилівської селищної ради 20660 гривень шкоди, спричиненої навколишньому природному середовищу, та 2422,4 гривні судового збору — на користь прокуратури.

За письмовою заявою відповідача заочне рішення може бути переглянуте.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни