За тиждень на Калущині зафіксували 415 випадків ГРВІ — грипу немає

Станом на 10 лютого на Калущині захворюваність на грип та ГРВІ тримається на відносно низькому рівні . 10 Лютого, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 131 Ілюстроване фото. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За даними епідеміологічного аналізу серед інфекційних захворювань, які реєструються в районі, грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в загальній структурі займають понад 90%, — повідомляє Калуський районний відділ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ» через офіційний сайт міськради.

«Моніторинг рівня захворюваності на ГРВІ та грип щороку починається з 40 тижня епідемічного сезону, тобто від початку жовтня. В Калуському районі у січні 2023 року щотижнево реєструвалося близько 400 випадків ГРВІ та грипу. Переважала захворюваність серед дитячого населення (60%)», — йдеться у повідомленні.

Як повідомила «Вікнам» лікар-епідеміолог Зінаїда Ковбаснюк, за останній тиждень станом на 10 лютого, на Калущині зафіксували 415 випадків ГРВІ. Випадків грипу не було. Показник захворюваності становить 335 випадків на 100 тис. населення, а епідпоріг для цього періоду — 665,1 випадку на 100 тис. населення. За останній тиждень з ускладненнями ГРВІ госпіталізували шестеро осіб — це відносно небагато. Як відзначила Зінаїда Ковбаснюк, зазвичай саме на початку лютого  відбувається стрімке зростання захворюваності на грип та ГРВІ, однак цей рік поки що є винятком. Тобто зараз епідемічна ситуація щодо грипу та ГРВІ є відносно благополучною.

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом грипу. Легко передається від людини до людини. Переважно через кашель, чхання або побутовий контакт.

Симптоми грипу:  висока температура тіла, яка триває мінімум 5 днів; лихоманка, головний біль; ломота у м’язах та суглобах, загальна слабкість; втрата апетиту, нудота; кашель, нежить.

Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. За перших симптомів медики радять звертатись до лікаря. Самолікування може бути шкідливим, оскільки можуть розвиватися небезпечні ускладнення.

Для профілактики грипу радять щорічно вакцинуватися, у разі появи симптомів захворювання перебувати вдома й уникати контактів з іншими людьми, часто провітрювати приміщення та робити вологе прибирання,  дбати про чистоту рук та  раціонально харчуватися.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни