За рік споживачі заборгували «Калуській енергетичній компанії» 14,5 млн гривень

22 грудня Калуська міська рада затвердила звіт про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» за рік діяльності: два місяці 2021 року та 10 місяців 2022 року. 30 Грудня, 2022, 12:00 Калуш Переглядів: 149 Заборгованість перед комунальним підприємством становить 14,5 млн гривень, з них 11,5 млн гривень заборгувало населення

Нагадаємо, підприємство почало надавати послуги з централізованого водопостачання, водовідведення та теплопостачання з 1 листопада 2021 року.

Як повідомив на сесії міської ради директор комунального підприємства Петро Шевчук, за звітній період «Калуська енергетична компанія» надала послуг на  50,2 млн гривень. Крім того, 23,3 млн гривень склала фінансова підтримка підприємства з бюджету громади. Водночас, витрати за рік склали 72,5 млн гривень. Тож підприємство отримало понад 900 тис. гривень прибутку, інформують “Вікна”.

Однак не всі споживачі оплачують послуги. Як повідомив Петро Шевчук, загальна заборгованість споживачів перед комунальним підприємством становить 14,5 млн гривень, з них 11,5 млн гривень заборгувало населення.

Водночас комунальне підприємство вже накопичило 18,7 млн боргів. Більшу частину — перед ТОВ «Карпатнафтохім» за очищення стоків. Як ішлося раніше, «Калуській енергетичній компанії» виставляють рахунок за очищення всього обсягу перекачаних на очисні стоків — побутових разом з дощовими. При цьому у тарифі на водовідведення закладено очищення стоків в розрахунку на 1,8 млн кубометрів (це річний обсяг споживання послуги), а реально на очисні потрапляє 4 млн куб. метрів. Відтак очищення дощових стоків лягає на збиток підприємства.

Як зазначено у звіті, з метою стягнення заборгованості за послуги, що надавалися КП «Калуська енергетична Компанія» впродовж 2022 року, до суду передали 110 позовних заяв на загальну суму близько 1,2 млн гривень. Станом на середину грудня розглянуто 28 заяв та видано судових наказів на суму 115,4 тис. гривень. Крім того, боржникам було подано досудових попереджень на 6,6 млн гривень.

Також прийнято судове рішення на користь КП «Калуська енергетична Компанія» про стягнення заборгованості з КП «Управляюча компанія «Добродім» (обслуговує усі гуртожитки міста) на суму понад 375 тис. гривень та підготовлено документи на стягнення з комунальної управляючої компанії ще понад 658,5 тис. гривень.

Крім того, у 2022 році було укладено 232 договори реструктуризації  заборгованості на загальну суму понад 2 млн гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни