За останні 5 років на Калущині зареєстроване зниження рівня туберкульозу

Щороку 24 березня відмічається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день в 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерій, що спричиняють захворювання на туберкульоз. Відомо, що чверть світового населення заражена паличкою Коха. 24 Березня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 98 Ілюстроване фото. Туберкульоз переважно вражає легені Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За інформацією Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» за підсумками 2022 року реєструється стабільність захворюваності всіма формами туберкульозу у Калуському районі, інформують “Вікна”.

За останні 5 років відмічається навіть незначне зниження. Щорічно в середньому реєструється близько 30 випадків. Проте, на рівні Івано-Франківської області туберкульоз зріс на 20 %. А це означає, що і на наших теренах є невиявлене це захворювання.

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно крапельним  шляхом. Дрібні крапельки можуть деякий час перебувати у повітрі  і їх безпосередньо вдихають люди, що оточують хворого, який виділяє бактерії. Туберкульоз у більшості випадків вражає легені. Але захворювання може виникати і у хребті, нирках, мозку, кишківнику, лімфатичних вузлах. Позалегеневий туберкульоз не є заразним.

Основні ознаки туберкульозу:

  • кашель 2-3 тижні;
  • потовиділення вночі;
  • підвищення температури тіла до 37,0;
  • безпричинна втрата ваги, задишка.

З цими ознаками необхідно звертатися до сімейного лікаря. Для діагностики туберкульозу проводять рентгенографію органів грудної клітки, аналіз мокротиння молекулярно-генетичним методом на базі КНП «Калуська ЦРЛ».

Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз важливо вдатись до ранньої профілактики, тобто проведення профілактичних щеплень проти цієї недуги новонароджених у пологовому будинку.

Іншими важливими профілактичними заходами є дотримання особистої гігієни, відмова від шкідливих звичок, особливо паління, своєчасне звернення за медичною допомогою  при гострих вірусних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, регулярне проходження медичних обстежень.

Пам’ятайте, що туберкульоз виліковний за умови проходження повного курсу лікування. А безпека для оточуючих — це ваша особиста гігієна у сім’ї, колективі, місцях масового скупчення людей.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни