За день ЗСУ захопили більше десяти російських позицій на околицях Бахмута – Новини України

За день ЗСУ захопили більше десяти російських позицій на околицях Бахмута - Новини України

Фото: Radio Free Europe/Radio Liberty/Serhii Nuzhnenko via REUTERS

Україна за день захопила більше десяти російських позицій на околицях Бахмута та взяла в полон ворожих солдат. Про це увечері 14 травня повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

– Продовжуємо рухатись вперед на Бахмутському напрямку в районах передмістя. Наші підрозділи за сьогоднішній день захопили більше десяти ворожих позицій на півночі та півдні околиць Бахмута та зачистили значну площу лісового масиву в районі Іванівського. Взято в полон ворожих солдат з різних частин, – написала вона у своєму телеграм-каналі.

За словами Маляр, ситуація гострая, 1 метр по складності виконання завдань вартує 10 км. Поруч з командувачем Сухопутними військами ЗСУ Олександром Сирський керують підпорядкованими військами бригадні генерали Богомолов і Гнатов. 

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав звільнення Бахмута “прелюдією до контрнаступу”. В інтерв’ю німецькому виданню Bild, яке вийшло в неділю, він заявив, що Україна взяла ініціативу в свої руки. На запитання, коли почнеться контрнаступ, Подоляк відповів, що це “не одна подія, яка розпочалася сьогодні й закінчиться завтра, це безліч дій, десятки і сотні дій, деякі з яких уже здійснюються”. За його словами, є невеликі локальні просування в різних частинах Донецької області.

На спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні президент України Володимир Зеленський заявив, що контрнаступ розпочнеться після того, як він здійснить ще кілька іноземних візитів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни