За бурими ведмедями на Синевирі можна буде спостерігати онлайн

Застосування онлайн-камер у нацпарку не тільки дає можливість спостерігати за дикою природою, але й сприяє її збереженню та популяризації серед людей. 20 Квітня, 2023, 11:30 Україна Переглядів: 309 За життям мешканців Реабілітаційного центру бурих ведмедів слідкуватимуть три онлайн-камери Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Керівництво Національного природного парку «Синевир» плідно співпрацює з нідерландською компанією Silence TV Europe, Представництвом в Україні інституту реінтродукції, які вже не вперше впроваджують на території парку міжнародні багатовекторні проєкти з відтворення біологічного розмаїття та налагодження фото/відео моніторингу за цікавими і привабливими куточками гірського краю, інформують “Вікна” з посиланням на інформацію парку.

Останнім часом встановлення онлайн інтернет-камер у національних природних парках стало досить популярною практикою. Одним з прикладів є Національний природний парк «Синевир», на території якого встановлено вже декілька вебкамер. Завдяки цьому відвідувачі можуть спостерігати за поведінкою дикої природи, такої як ведмеді, птахи, що мігрують, та інші тварини. Крім того, це дає можливість показати красу та різноманітність дикої природи гірського краю, проводити моніторинг стану дикої природи та вчиняти дії для її збереження.

19 квітня розпочато реалізацію нового проєкту, який передбачає встановлення спеціального обладнання на території Реабілітаційного центру бурих ведмедів — три онлайн-камери, сервер для фото/відео реєстрації бурих ведмедів, систему супутникового інтернет-зв’язку Starlink, що допоможе організувати та забезпечити зв’язок у важкодоступних місцях, а також чергове підсилення моніторингового обладнання на найбільшій водній перлині Закарпаття — озері Синевир.

Все це обладнання передано телеканалом «Silence TV” (Нідерланди), доставлено та розмитнено нідерландською благодійною організацією «Sputnik» в особі керівниці пані Бея, яка вже десятки років залюбки надає допомогу українцям у різних сферах діяльності, а також Інститутом реінтродукції, що проводить науково дослідні роботи.

За допомогою встановленого програмно-апаратурного комплексу, що призначений для ретрансляції телевізійного сигналу, доступ до публічного перегляду матимуть багато країн світу. Трансляція йтиме в онлайн-режимі у вільному доступі на ютуб-каналі, фейсбук-сторінці, телеграм-каналі та Silence TV Europe. Це дозволяє глядачам з усього світу побачити красу природи та диких тварин в їх природному середовищі.

Застосування онлайн-камер у нацпарку не тільки дає можливість спостерігати за дикою природою, але й сприяє її збереженню та популяризації серед людей. Ці камери дозволяють користувачам Інтернету в режимі реального часу стежити за погодними умовами та неймовірними таймлапсами, спостерігати за життям тварин у дикій природі, вивчати їх поведінку та отримувати цінні знання про навколишнє середовище. Зокрема, допомагатимуть людям з усього світу дізнаватися про природу та біорізноманіття нашого краю та відчувати зв’язок з ними безпосередньо з дому.

Крім того, вони дозволяють фахівцям наукового відділу природоохоронної установи та екологам збирати цінні дані про популяції тварин, стан лісів, водних ресурсів та інші параметри. Також всі охочі отримають можливість для публічного перегляду мальовничих краєвидів озера, проводити дослідження та системно аналізувати й вивчати видовий склад орнітофауни водойми. Це важливо для підтримки сталого розвитку та збереження природних ресурсів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни