З України до Африки вирушило друге судно з гуманітарним вантажем пшениці – Новини України

З України до Африки вирушило друге судно з гуманітарним вантажем пшениці - Новини України

Фото: facebook.com/MinInfra.UA

4 грудня з України до Африки вирушило друге судно з 30 тисячами тонн гуманітарного вантажу пшениці. Продовольство мають доставити до Ефіопії. Про це повідомляє Facebook міністерства інфраструктури України.

– BC CALLISTO — це друге судно в рамках програми, яку розпочав президент України Володимир Зеленський у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою (ЗПС) ООН. Перше судно NORD VIND учора, 3 грудня, прибуло до порту Джібуті, звідки 25 тисяч тонн гуманітарної пшениці буде доставлено жителям Ефіопії, – розповіли у відомстві.

Наразі в порту Чорноморська завантажуються ще два балкери NEVA та RUBYMAR. Незабаром вони доставлять 55 тисяч тонн гуманітарної пшениці для Сомалі та Судану.

За два дні порти Великої Одеси відправили 9 суден із 336 тисяч тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи. З початку реалізації “зернової ініціативи” світ отримав 13 млн. тонн українського продовольства.

Наприкінці листопада Кабінет міністрів збільшив гуманітарну допомогу Ефіопії та Сомалі. З державного бюджету додатково виділяється 124 млн. гривень на зерно для голодуючих країн Африки. А до цього уряд України надав гуманітарну допомогу Судану, Ємену, Кенії та Нігерії-голодуючим країнам надішлють пшеницю та кукурудзу на 900 млн гривень.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни