З січня калушани більше платитимуть за воду

20 грудня виконавчий комітет Калуської міської ради прийняв рішення, яким встановив тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству «Калуська енергетична Компанія» на 2023 рік. Нові тарифи вступають у дію з 1 січня. 20 Грудня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 933 Ілдюстроване фото. За водопостачання і водовідведення з 1 січня калушани сплачуватимуть на 33% більше

Як пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Тарас Фіцак, цього року значно зросли витрати комунального підприємства на забезпечення послуг, зокрема подорожчало пальне, електроенергія, матеріали тощо. Відтак «Калуська енергетична Компанія» почала готувати нові тарифи, інформують “Вікна”.

Однак у квітні уряд своєю постановою рекомендував не підвищувати тарифи на комунальні послуги для населення, у тому числі на водопостачання і водовідведення. Комунальне підприємство очікувало прийняття відповідного закону за яким можна було б отримати відшкодування різниці у тарифах. Влітку закон вийшов, однак мораторій було накладено лише на тарифи на теплопостачання і гаряче водопостачання. Україні виділили 125 млрд гривень на покриття різниці у тарифах по теплу, а по воді жодна компенсація не передбачена. Тож у жовтні комунальне підприємство подало й оприлюднило свою пропозицію щодо тарифів на водопостачання і водовідведення.

За словами Траса Фіцака, тарифи перевіряла тарифна комісія — зауважень не було. Також не надходило пропозицій і зауважень від мешканців.

Нагадаємо, як повідомляло комунальне підприємство, станом на 1 серпня 2022 року чинні тарифи відшкодовують собівартість послуг з централізованого водопостачання на 88%, а з централізованого водовідведення – на 85%.

Тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення було встановлено виконавчим комітетом Калуської міської ради у жовтні 2021 року, у дію вони вступили з 1 листопада минулого року і становлять:

  • на централізоване водопостачання — 13,30 грн/ куб. м (з ПДВ);
  • на централізоване водовідведення — 16,36 грн/ куб. м (з ПДВ).

Як йшлося на засіданні виконкому, у нових тарифах враховано подорожчання матеріалів на 52%; електроенергії — на 60%; пально-мастильних матеріалів — на 37,2%, ріст зарплати — на 11,7%, подорожчання гіпохлориту (засіб для знезараження води) — втричі тощо.

Крім того, у тарифі є прибуток: у структурі середньозваженого тарифу на централізоване водопостачання він складає — 17,7%, а на централізоване водовідведення — 7%. Зокрема, частину прибутку буде спрямовано на реалізацію інвестиційної програми комунального підприємства, яку було погоджено міською радою у травні поточного року: понад 3,7 млн гривень з централізованого водопостачання і 614 тис. гривень з централізованого водовідведення.

За рішенням виконкому, у 2023 році калушани будуть сплачувати за послугу з централізованого водопостачання 18,96 грн/куб. м з ПДВ (ріст тарифу — 43%), а за послугу з централізованого водовідведення — 19,46 грн/куб. м з ПДВ (ріст тарифу — 19%).

Таким чином, якщо зараз калушани сплачують за водопостачання і водовідведення 29,66 гривні за кубометр, то з нового року вони вже будуть сплачувати 38,42 гривні за кубометр або на 33% більше.

В Івано-Франківській області послуги з централізованого водопостачання і водовідведення отримують мешканці 14 населених пунктів. Як наголосили на засіданні виконкому, зараз тарифи калуського комунального підприємства є другими найнижчими в області, а після підвищення – будуть четвертими. Це без врахування того, що більшість міст вже повідомили про наміри переглянути свої тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення.

Також під час засідання член виконкому, заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Ярема Рудик звернув увагу на те, що у тарифі на водовідведення закладено очищення стоків в розрахунку на 1,8 млн кубометрів (це річний обсяг споживання послуги), а реально на очисні потрапляє 4 млн куб. метрів. Причому за останній рік комунальне підприємство оплатило за очищення стоків всього 300 тис. гривень із нарахованих йому 13 млн гривень.

Нагадаємо у Калуші побутові стоки потрапляють на очисні разом з дощовими. Як зазначив міський голова Андрій Найда, комунальне підприємство не може закладати у тариф очищення дощових стоків: за його словами, це протизаконно. А директор «Калуської енергетичної Компанії» Петро Шевчук повідомив, що очищення дощових стоків лягає в збитки підприємства (це близько 8 млн гривень на рік). Цю послугу будуть оплачувати за рахунок інших доходів. Щодо боргів перед ТОВ «Карпатнафтохім», то ресурсом для їх погашення є зокрема заборгованість споживачів перед комунальним підприємством, яка зараз становить 11,5 млн гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни