З початку війни СБУ викрила понад 600 російських агентів та шпигунів

З початку повномасштабного вторгнення Росії Служба безпеки України розслідує понад 1,5 тисячі кримінальних проваджень за фактами державної зради та шпигунства. Понад 340 з них вже скеровано до суду. 11 Січня, 2023, 14:30 Україна Переглядів: 27 Контррозвідка Служби безпеки проводить системну роботу для притягнення до відповідальності всіх підозрюваних

З 24 лютого СБУ викрила понад 600 російських агентів і шпигунів, які проводили розвідувально-підривну діяльність проти України, повідомляють “Вікна” з посиланням на СБУ.

Так, у Києві СБУ нейтралізувала російську агентурну групу, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України. Чиновники передавали російській стороні розвіддані про облаштування держкордону та персональні дані українських правоохоронців.

У Миколаєві викрито колишнього керівника Миколаївської окружної прокуратури, який після 24 лютого минулого року добровільно запропонував російські стороні свою допомогу у війні проти України.

“Перебуваючи на посаді зловмисник передавав російським спецслужбам інформацію про результати ворожих обстрілів, паролі на блокпостах та відомості про військових полонених РФ”, — йдеться в повідомленні.

У Хмельницькому СБУ затримала громадянина РФ, який прибув в Україну ще у січні 2022 року для проведення розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави.

“Його “легендою” було нібито відвідування родичів. А справжнім завданням – створення розгалуженої агентурної мережі для збору розвідданих і проведення диверсій у західних регіонах нашої держави”, — повідомили в СБУ.

На Волині нейтралізовано шпигуна — ним виявився громадянин Білорусі, який збирав відомості про дислокацію та переміщення підрозділів ЗСУ на території регіону.

За всіма викритими фактами контррозвідка Служби безпеки проводить системну роботу для притягнення до відповідальності всіх підозрюваних.

Що відомо про злочини росіян на території України

Із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну поліцейські відкрили 57 357 кримінальних проваджень щодо злочинів військових РФ і їхніх пособників. Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни