З листопада в Україні запрацює е-рецепт на наркотичні препарати – Новини Галича

В Україні з листопада планується впровадження електронного рецепту на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Як повідомляють на сторінці Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, з впровадженням електронного рецепта на наркотичні лікарські засоби в Україні спрощується доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, пише “Галицький кореспондент”.

Додатково цим рішенням посилюється контроль за відпуском в аптечних закладах рецептурних лікарських засобів, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

“Це другий етап впровадження е-рецепта. Перший із них – відпуск антибактеріальних лікарських засобів (антибіотиків) за е-рецептом – успішно стартував з 1 серпня 2022 року. Запуск останнього третього етапу – відпуск усіх рецептурних препаратів за е-рецептом за всіма джерелами фінансування планується у 2023 році”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наркотичні та психотропні речовини відпускаються виключно за медичними показаннями та за рецептом лікаря, що виписується на спеціальному рецептурному бланку форми № 3 (ф-3). З листопада медичні заклади, що працюють з електронною системою охорони здоров’я, виписуватимуть електронні рецепти на цю групу препаратів. Водночас заклади, які поки не працюють з ЕСОЗ тимчасово матимуть можливість виписувати рецепти на паперових
бланках.

Перелік таких наркотичних і психотропних речовин визначений таблицею II і III Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770.

У медичній практиці ці препарати застосовують для:

  •  знеболення симптомів у пацієнтів зі складними захворюваннями (онкологічні захворювання, тяжкі травми, інфаркт);
  •  знеболювання хворих, які отримують паліативну допомогу;
  •  лікування глибоких психічних та невротичних захворювань;
  •  замісної підтримувальної терапії.

  Запуск електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбуватиметься в межах перехідного періоду для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за
  електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ – за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми №3.

  Водночас вимога щодо реєстрації в ЕСОЗ аптечних закладів, що мають ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, є обов’язковою для відпуску препаратів за е-рецептом. Таким чином, задля відпуску наркотичних лікарських засобів за е-рецептом, аптеки з відповідною ліцензією мають зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я.

  До теми: У МОЗ пояснили, як працюватимуть е-рецепти на ліки з обмеженим обігом

  "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни