З часу воєнних дій Коломийський район прихистив 24787 українців з областей, де ведуться жорстокі бої

Новини

З часу воєнних дій Коломийський район прихистив 24787 українців з областей, де ведуться жорстокі бої

Вчора

Коломийська районна державна адміністрація інформує

Найбільше внутрішньо переміщених осіб прийняли Коломийська (88950), Городенківська (3620), Снятинська (2616),Печеніжинська (1931) Нижньовербізька (1627), Заболотівська (1621) та Отинійська (1378) територіальні громади. В основному жителів інших областей поселилися в приватному секторі. Для переселенців, які проживають у об’єктах соціально – культурного призначення, та тих, що зупиняються на ночівлю, слідуючи на інші території, територіальними громадами району організовуються умови для проживання.

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського Уряд України розробив та реалізує комплексну програму підтримки переселенців, яка охоплює три напрямки:

• гроші,

• робота,

• житло.

Програма почала роботу з 21.03.2022 з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. Найближчим часом очікуємо на можливість реєстрації через застосунок «Дія». Виплати будуть здійснюватися на банківську картку.

Які виплати можуть отримати внутрішньо переміщені особи (ВПО)

Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу розміром 2000 гривень. Дана опція буде доступна у застосунку «Дія». Також 3000 гривень буде виплачено на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони.

Допомога з працевлаштуванням

Уряд розпочинає програму працевлаштування всіх переселенців. Для цього держава виплачуватиме роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів, по 6500 грн за кожного працевлаштованого. Ці кошти роботодавці витрачатимуть на оплату праці таких працівників.

Компенсація комунальних витрат

Додатково Уряд ухвалив рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які надають безплатний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах.

Всім громадянам, хто надав безплатний прихисток ВПО компенсують витрати за комунальні в сумі 450 грн в місяць за кожного особу.

Хто може отримати довідку внутрішньо переміщеної особи

Відповідно до постанови № 269 на отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням КМУ від 06.03.2022 р. № 204.

Таким чином отримати довідку та бути внесеними до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб мають право особи, які перемістилися з 24 лютого 2022 р. з таких областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також м. Київ.

Як отримати довідку внутрішньо переміщеної особи

Щоб отримати довідку можна звернутися за місцем свого фактичного перебування до:

• структурного підрозділу з питань соціального захисту населення,

• уповноваженої особи територіальної громади,

• центру надання адміністративних послуг.

 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни