З 1 січня неповнолітні українці мають отримувати сертифікати на придбання книг

Аби заохотити українців до читання, держава даруватиме їм сертифікати на придбання книг 11 Січня, 2023, 15:30 Україна Переглядів: 2660 Ілюстроване фото. З 1 січня 2023 року неповнолітні українці повинні отримувати сертифікати на придбання книг Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Стан читання в Україні є без перебільшення катастрофічним і стрімко погіршується. Лише 8% українців читають книжки щодня. Половина дорослого населення ніколи чи майже ніколи не читає книжок, повідомляють “Вікна” з посиланням на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження». Закон прийнято у червні 2022 року.

Документом серед іншого передбачено, що з 1 січня 2023 року неповнолітні українці отримуватимуть сертифікати на придбання книг.

Сертифікат надаватиметься при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта громадянина України у 14 років.

Сума сертифікату — 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому видається сертифікат. Сьогодні це — 805,2 гривні.

Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, у тому числі в аудіофайлах, видань для осіб з вадами зору (крім книжкових видань, що мають походження або виготовлені та/або ввезені з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України), у розповсюджувача видавничої продукції, який у встановленому порядку внесений до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції та до переліку розповсюджувачів видавничої продукції, що забезпечують придбання громадянами книжкових видань з використанням сертифіката.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни