Установка Patriot зазнала мінімальних пошкоджень, її не евакуюватимуть – Новини України

Установка Patriot зазнала мінімальних пошкоджень, її не евакуюватимуть - Новини України

Зенітно-ракетна установка Patriot, яка брала участь у відбитті російської ракетної атаки на Київ у ніч проти 16 травня, отримала мінімальні пошкодження. Вона продовжить свою роботу, а її ремонт можна провести й у польових умовах. Про це три американські чиновники повідомили CNN на умовах конфіденційності.

– США направили інспекторів для перевірки системи у вівторок після того, як українці сказали, що система, мабуть, була пошкоджена, – повідомляє видання слова одного з чиновників. – Виявилося, що зенітно-ракетний комплекс усе ще перебуває у робочому стані, а радіолокаційна складова, тобто. найскладніша і найцінніша частина комплексу, взагалі не постраждала.

Співрозмовники видання запевняють, що знімати постраждалий Patriot із бойового чергування для проведення ремонту не потрібно. Її ремонт проведуть на місці дислокації у найкоротший термін.

Повна батарея Patriot складається із шести основних компонентів – генераторів, радара, станції управління, антени, пускових установок та ракет-перехоплювачів. Компоненти працюють разом, але вони можуть бути рознесені на місцевості у певному віддаленні один від одного. Який саме компонент постраждав, досі не розкривається.

У ніч проти 16 травня росіяни атакували Київ ракетами кількох типів, у тому числі шістьма “Кинжалами”. Українські військові заявили, що перехопили всі російські ракети, зокрема “Кинджали”, які росіяни називали незбивними. При цьому російське Міноборони, щоб прикрити свій провал, відзвітувало про успішну поразку комплексу Patriot.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни