Усі українські АЕС працюють – “Енергоатом”

В “Енергоатомі” заявили, що 14 березня атомні електростанції України продовжують стабільно працювати.

Про це повідомила пресслужба “Енергоатома” в Telegram, передає Фіртка з посиланням на УП.

“Поточна потужність усіх чотирьох українських АЕС забезпечує необхідні обсяги виробництва електроенергії для потреб країни.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на атомних станціях і прилеглих до них територіях не змінювався і перебуває в межах чинних норм”, – заявили в компанії.

“В умовах воєнного стану та повномасштабної агресії росії “Енергоатом” посилив контроль та визначив виняткову пріоритетність питань безпеки ядерних установок над усіма іншими.

Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщень та будівель електростанцій, периметри захищених зон і прилеглих територій, а також особливо важливих об’єктів АЕС за межами їхніх захищених зон перебувають під посиленим наглядом та контролем”, – ідеться в повідомленні.

“Енергоатом” додає, що Запорізька АЕС та місто Енергодар уже десять діб перебувають під контролем російських військових формувань.

На території станції перебувають:

  • 50 одиниць техніки ворога;
  • близько 400 російських військових;
  • багато вибухівки та зброї.

Наразі всі шість енергоблоків Запорізької АЕС контролює український персонал, зміни мають можливість ротації.

“Формально окупанти не втручаються в роботу АЕС, проте всі технічні рішення персонал вимушений погоджувати з командиром загарбників. Працівники станції перебувають під сильним психологічним тиском з боку окупантів, весь персонал по прибутті на станцію ретельно перевіряється озброєними терористами. Усе це негативно впливає на роботу і ставить під загрозу ядерну та радіаційну безпеку”, – підкреслює “Енергоатом”.

Через фактичну блокаду Енергодара є проблеми з пальним, продуктами харчування та ліками.

«Саша-Саша, що ж ти наробив»: російського пілота, збитого під Черніговом, взяли в полон (ВІДЕО)

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни