Усі ліфти в Калуші відпрацювали встановлений 25-річний термін

1 березня в електронній системі державних закупівель Прозоро управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради оголосило закупівлю «Проведення експертних обстежень пасажирських ліфтів та позачергових технічних оглядів» з бюджетом 280 тис. гривень. 07 Березня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 200 Ілюстроване фото. У житловому фонді Калуської громади налічується 178 ліфтів у 64 житлових будинках Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Кошти на проведення експертних обстежень та позачергових технічних оглядів пасажирських ліфтів передбачені у міському бюджеті за програмою капітального ремонту житлового фонду Калуської громади на 2021-2023 роки.

Крайній термін подання пропозицій на участь у закупівлі — 10 березня, інформують “Вікна”.

За тендерною документацією, цього року до листопада включно  заплановано провести експертні обстеження та позачергові технічні оглядів 62 ліфтів у 25 житлових будинках.  “Найстаршому” ліфту — 46 років (1977 року виготовлення), наймолодшому — 29 (1994 року виготовлення).

У лютому-березні планують обстежити такі ліфти: на вул. Каракая, 4 (перший і третій під’їзди), на вул. Грушевського, 99 (другий під’їзд), на вул. Сівецькій, 2 (другий і третій під’їзди), на вул. Дзвонарській, 19 (перший, другий і третій під’їзди) та на провулку Шкільний, 2 (перший і четвертий під’їзди). 

У квітні: на вул. Сівецькій, 4 (перший і другий під’їзди), вул. Євшана, 13 (перший і другий під’їзди), на вул. Євшана,15 (другий і третій під’їзди), на вул. Пушкіна, 4 (перший під’їзд), на вул. Грушевського, 99 (перший і третій під’їзди).

У травні: на вул. Пушкіна, 2 (перший під’їзд), на провулку Шкільний, 2 (другий і третій під’їзди), на вул. Пушкіна, 3 (перший під’їзд).

У червні: на вул.  Біласа і Данилишина,  6 (перший під’їзд), вул. Євшана,13 (третій під’їзд), вул. Євшана, 15 (перший під’їзд), на проспекті Лесі Українки, 16, на проспекті Лесі Українки, 12 (перший-п’ятий під’їзди), на проспекті Лесі Українки, 3 (четвертий під’їзд),  на проспекті Лесі Українки, 15а (перший, другий, четвертий, п’ятий і восьмий під’їзди).

У липні: на проспекті Лесі Українки, 15а (сьомий під’їзд).

У серпні: на вул. Біласа і Данилишина, 4 (перший і другий під’їзди), на вул. Біласа і Данилишина, 10 (перший і другий під’їзди), на вул. Малицької, 5 (другий і третій під’їзди), на майдані  Шептицького, 3 (перший, другий і третій під’їзди), на майдані Шептицького, 4 (перший під’їзд), на проспекті Лесі Українки, 1 (перший, другий, четвертий і п’ятий під’їзди), проспект Лесі Українки, 15а (третій і шостий під’їзди).

У листопаді: на проспекті Лесі Українки, 14 (третій під’їзд), на проспекті Лесі Українки, 16а (третій під’їзд), на вул. Сівецькій, 10 (перший і другий під’їзди), на проспекті Лесі Українки, 3 (другий і третій під’їзди).

У програмі капітального ремонту житлового фонду на 2023 рік також передбачено 57 тис. гривень на проведення технічних оглядів пасажирських ліфтів. Закупівлю цієї послуги управління житлово-комунального господарства провело раніше: наприкінці лютого уклали угоду зі спеціалізованим ремонтно-будівельним приватним підприємством «Ліфткомплект» з Івано-Франківська на 56,3 тис. гривень. Загалом цього року заплановано провести технічний огляд 66 пасажирських ліфтів у житлових будинках Калуша.

Як пояснив у коментарі «Вікнам» начальник управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, перше експертне обстеження ліфта проводять через 25 років від початку його експлуатації — на місце виходять чотири експерти, кожен з яких детально перевіряє певну частину ліфта, наприклад, двигун, електрообладнання, троси тощо. За потреби паралельно проводять поточні ремонти, зокрема заміну певних деталей. Також після експертного обстеження можуть зупинити ліфт (якщо виявили серйозні неполадки) до проведення його капітального ремонту. За словами Тараса Фіцака такі випадки у Калуші непоодинокі.

Інформацію експерти вносять у паспорт ліфта. Також вони визначають дату проведення наступного експертного обстеження. Це може бути через 5-6 років, які ліфт відносно новий і знаходиться у доброму стані, або 2-3 роки, якщо ліфт старшого віку. Технічні огляди пасажирських ліфтів є простішими і проходять раз на два роки. Відповідно до паспортів управління житлово-комунального господарства  щороку складає перелік ліфтів, які мають пройти експертне обстеження чи технічний огляд. 

У житловому фонді Калуської територіальної громади налічується 178 ліфтів у 64 житлових будинках. Усі вони відпрацювали встановлений 25-річний термін.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни