Усі кімнати гуртожитків Калуша забезпечать електролічильниками

27 жовтня Калуська міська рада затвердила Програму облаштування засобами обліку електроенергії гуртожитків міста Калуша. 29 Жовтня, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 299 Ілюстроване фото. На лічильники для гуртожитків у наступному, 2023 році з бюджету громади виділять 650 тис. гривень

Відтак на лічильники для гуртожитків у наступному, 2023 році з бюджету громади виділять  650 тис. гривень. За ці кошти планують закупити та встановити 151 лічильник. Їх будуть використовувати для внутрішнього розподілу спожитої у гуртожитках електричної енергії..

«Метою Програми є забезпечення обліку використаної електроенергії споживачами приміщень гуртожитків, де такий облік відсутній. Встановлення приладів обліку електроенергії дозволить здійснити врегулювання оплати за спожиті енергоносії та зменшить фінансове навантаження на бюджет міської територіальної громади», — зазначено у документі.

Рахунки за електроенергію, яку споживають мешканці гуртожитків, виставляють управителю. Причому нарахування проводять за будинковим лічильником. Провести справедливий розподіл обсягу спожитої електроенергії між кімнатами зараз неможливо. 

Від травня минулого року всі гуртожитки міста передали в управління комунальному підприємству «Управляюча компанія «Добродім». Загалом їх є десять.

Як повідомив «Вікнам» директор комунального підприємства  Василь Фурда, у двох гуртожитках: на вул. Рубчака, 5 і на вул. Коновальця, 18 усі кімнати/квартири мають електролічильники. У решті восьми — їх потрібно встановлювати.  

Нагадаємо, мешканці гуртожитків не в повному обсязі розраховуються за послуги. Відтак утворюється заборгованість за електроенергію, яку приходиться гасити коштом міського бюджету. Наприклад, перед передачею гуртожитків в управління вони мали значну заборгованість за спожиту електроенергію, яку погасили з міського бюджету, — тоді на це виділили 700 тис. гривень. Станом на серпень цього року борг управляючої компанії за електроенергію перевищував 1,3 млн гривень. Відтак у серпні Калуська міська рада внесла зміни до Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Управляюча компанія «Добродім» на 2022 рік, виділивши  1,5 млн гривень на погашення боргу за електроенергію.

Як повідомив Василь Фурда, підтримку з боку міського бюджету вже використали, однак борг за електроенергію знову помалу накопичується. За його словами, загальна заборгованість мешканців гуртожитків перед управляючою компанією становить близько 2 млн гривень. Рівень розрахунків за вересень — 91%. Причому більшість калушан, які проживають у гуртожитках, справно оплачують послуги, а 10-15% — стабільно не платять.

Нагадаємо також, що місяць тому, у вересні, депутати Калуської міської ради затвердили текст звернення  до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання на законодавчому рівні питань утримання гуртожитків. 

Зокрема, у зверненні вказали, що власники приватизованих кімнат (в гуртожитках Калуша приватизовані 75% кімнат. — Авт.) відмовляються проводити оплату за використану електроенергію згідно з будинковим обліком і вимагають укладення договорів з енергопостачальною компанією.

Міська рада просила дозволити органам місцевого самоврядування списання з балансу гуртожитків, в яких приватизовано 2/3 загальної кількості кімнат та дозволити власникам приватизованих кімнат у гуртожитках укладати договори про надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії як із об’єктом індивідуального побутового споживача. Зараз ці питання законодавчо не врегульовані.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни