Уродженець Прикарпаття допомагав окупантам демонтувати Маріупольський драмтеатр, — СБУ

СБУ ідентифікувала виконавця робіт з демонтажу Маріупольського драмтеатру, який допоміг російській владі приховати сліди масового вбивства українців. 25 Січня, 2023, 14:30 Прикарпаття Переглядів: 876 Слідчі СБУ повідомили гендиректору російських фірм про підозру у вчинені злочину. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомляє Управління СБУ в Івано–Франківської області, інформують “Вікна”

СБУ встановила особу генерального директора двох російських фірм-підрядників, які виконали роботи з демонтажу Донецького драматичного театру в Маріуполі.

Знищуючи рештки споруди, російська влада приховала докази воєнного злочину — масового вбивства жителів міста в результаті російського авіаудару по драмтеатру 16 березня 2022 року.

За даними СБУ, залученими до робіт фірмами-підрядниками керує громадянин України, уродженець Івано-Франківської області. У 2014 році колаборант виїхав до рф, де керує будівельним бізнесом у Санкт-Петербурзі.

Слідчі СБУ встановили, що після окупації Маріуполя гауляйтер окупованого міста Костянтин Іващенко та губернатор Санкт-Петербурга Олександр Бєглов підписали угоду про оголошення міст «побратимами». На її виконання влада російського міста зобов’язалася сприяти в проведенні робіт у Маріуполі, в тому числі, на руїнах драматичного театру. Угоду особисто курували голова т. зв. «днр» Денис Пушилін та перший заступник голови ради федерації рф Андрій Турчак.

За даними досудового розслідування, з червня і по теперішній час підконтрольні українському колаборанту компанії демонтували центральну та фронтальну стіни, фасад споруди драмтеатру, які містили на собі сліди бомбардування від 16 березня 2022 року.

Крім того, очолювані ним компанії з російського Санкт-Петербурга працюють на місці філармонії та інших зруйнованих і пошкоджених збройними формуваннями російської федерації будівель і споруд.

Слідчі СБУ повідомили гендиректору російських фірм про підозру у вчинені злочину, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність.

Зловмисник підозрюється у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

На колаборанта очікує п’ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Все реакции: 2

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни