Це перше таке “замовлення” від держави. Раніше науковці самі визначали, над якими розробками працюватимуть. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 20 Січня, 2025, 17:30 Україна Переглядів: 149 Ілюстроване фото. На розробку рішень учені матимуть два роки Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив перелік науково-технічних (експериментальних) розробок для виконання ключових державних завдань. Про це повідомили Міністерство освіти і науки України та віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише “УП.Життя”.
До переліку, який затвердив уряд, увійшло 22 науково-технічних розробок. Їх відібрали в ході конкурсу. Зокрема, у фокусі наукових розробок такі завдання:
- посилення національної безпеки (11 розробок);
- розвиток енергетики — створення технології для отримання водневого палива (1 розробка);
- стале агровиробництво — подолання наслідків бойових дій на землі сільськогосподарського призначення (1 розробка);
- розвиток сучасних медичних технологій — нові методи лікування та діагностики онкологічних захворювань, розвиток реабілітаційної медицини на базі ШІ (3 розробки);
- подолання наслідків екологічної катастрофи — руйнування Каховської ГЕС та знищення Каховського водосховища (1 розробка);
- цифровізація і штучний інтелект — аналіз великих обсягів даних, управління інформаційними процесами та ухвалення рішень щодо розвитку адміністративних, технологічних, виробничих та освітніх процесів (5 розробок).
“На розробку рішень у напрямах учені матимуть два роки та окремий бюджет на їхню реалізацію — понад 186 мільйонів гривень. Розробки мають бути готові до практичного використання, щоб зміцнювати оборону та розвивати економіку”, — зазначив Федоров.
Фінансування розподілять таким чином:
- на 2025 рік передбачено майже 120 мільйонів гривень;
- на 2026-й — близько 67 мільйонів.
“Це новий рівень інтеграції науки в реальний сектор економіки, коли розробки — це не лише статті й теорії, а конкретні технології для оборони, медицини, екології та промисловості.
Найцінніше, що є в України, – це люди. Тому важливо, щоб більше вчених і наукових команд розкрили власний потенціал і працювали на користь безпеки, економіки та суспільства”, — зазначив міністр.