Уряд розширив перелік місць, де не можна палити

Уряд України затвердив нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужбою. 30 Березня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 407 Ілюстроване фото. Сигарети для нагрівання також не можна використовувати в громадських місцях. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Оновлення критеріїв пов’язане з набранням чинності всіх норм антитютюнового Закону 1978–IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», який підсилив уже наявні обмеження в бездимному законодавстві, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Зокрема, Закон розширив перелік місць, де не можна курити, а також визначив, що відтепер там заборонено вживати не лише кальяни, тютюнові вироби та електронні сигарети, а й сигарети для нагрівання (ТВЕНи) разом із пристроями для нагрівання тютюну.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2023 р. № 261 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужбою, належать:

     –  дотримання суб’єктами господарювання норм і правил під час виробництва та реалізації тютюнових виробів протягом останніх трьох років, що передують останньому плановому періоду;

     –  вид діяльності, що провадиться суб’єктом господарювання.

Постановою передбачено бальну систему оцінки показників критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Реалізація постанови сприятиме забезпеченню збалансованості заходів державного контролю за дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення залежно від ступеня ризику від провадження господарської діяльності, плановості та прозорості заходів, єдиного підходу до їх планування, дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства України.

У разі порушення права на бездимне оточення, для отримання правової допомоги звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області тел.(0342) 528371, [email protected], або до Нацполіції.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни