Уповноважені з прав людини України та Росії проведуть другу зустріч у Туреччині – Новини України

Уповноважені з прав людини України та Росії проведуть другу зустріч у Туреччині - Новини України

Фото: t.me/ombudsmanrf

Уповноважені з прав людини України та Росії проведуть свою другу публічну зустріч у Туреччині. Про це український омбудсман Дмитро Лубінець розповів у телемарафоні, передає Укрінформ.

– Ця зустріч відбудеться за кілька днів на території Туреччини, і основне питання, яке ми порушуватимемо – це питання повернення наших героїв та героїнь. Окремо хочемо порушити питання щодо повернення цивільних заручників, яких рф масово затримала на тимчасово окупованій території України і не відпускає їх додому. Але можу сказати, що попередньо ми отримуємо позитивні сигнали, що вони готові це питання розглядати, скажімо так. Знову ж таки, у нас напрацьовано безліч варіантів. Я про них публічно не можу сказати, – сказав Лубінець.

Уповноважений зауважив, що термін «обмін» не можна використовувати щодо цивільних, це можна робити лише щодо військовополонених, і їх міняють на основі Женевських конвенцій. Цивільних громадян України Росія має відпустити, відповідно до міжнародного гуманітарного права, поінформував Лубінець.

Перша зустріч Дмитра Лубінця з Тетяною Москальковою пройшла 17 жовтня під час обміну полоненими. 2 січня Дмитро Лубінець анонсував нову зустріч у цьому місяці.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни