УПЦ (МП) почала виселятися із приміщень Києво-Печерської Лаври – Новини України

УПЦ (МП) почала виселятися із приміщень Києво-Печерської Лаври - Новини України

Фото: lavra.ua

Представники Української православної церкви Московського патріархату почали виїжджати з приміщень Києво-Печерської Лаври. На цьому наголосив міністр культури Олександр Ткаченко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Процес виїзду відбувається. Це може засвідчити будь-який перехожий у Лаврі. Вивозять бойлери, столи, стільці. Якийсь процес розпочався, – заявив Ткаченко.

Як зазначили у відомстві, зараз працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого та рухомого майна, музейних експонатів, які перебували у користуванні УПЦ МП.

– Щойно комісія завершить свою роботу, можна буде чітко сказати, що було не так. Всі ці гучні заяви не відповідають реаліям, тобто вони потроху виїжджають. Є представники МВС та СБУ, є перевірки на виїзді з Лаври. Процес контролюється, – зазначив міністр.

За його словами, заяви УПЦ МП про “почорніння куполів” та “перекриття печер назавжди” також є неправдивими.

29 березня національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір із Українською православною церквою (Московського патріархату) щодо використання Нижньої лаври. 20 березня керівництво УПЦ МП прийшло до Офісу президента, але не змогло зустрітися із Володимиром Зеленським.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни